Başarılı Çalışmalar Bizi Bekliyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Başarılı Çalışmalar Bizi Bekliyor


dsc_0056

Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Umre ziyareti sona erdi. Atatürk havaalanına inen umreciler memnuniyetlerini belirttiler. Umrecileri karşılamaya gelenler Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’ye bazı sorular sordular.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi; Zirve bir Umre geçtiğini, programlı hareket edildiği için her anın dolu dolu geçtiğini ifade etti. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz haftanın kutlu doğum haftası olduğunu,  Peygamber sevgisinin senenin belli haftaları değil hayatın her anında yaşanması gerektiğini vurguladı.

 

HAYAT DERSİ KONFERANSLARI

 

Yaşadığımız umre ziyaretinden sonra yurdumuzda yine bizi başarılı çalışmalar bekliyor. Bize yakışan her ne zeminde olursak olalım daima işlerimizde öncelikle Mevla’nın rızasını gözetmektir dedi. Genel Başkan konuşmasının devamında Fatih Medreselerinin her ay periyodik olarak devam ettirdiği Hayat Dersi Konferanslarının Nisan ayında da İstanbul’un Yeşilpınar, Beykoz, Sefaköy, Kâğıthane ve Bağcılar ilçelerinde Kutlu Doğum konulu konferansların yapılacağını beyan etti.

 

GEREKLİ ADIMLARIN ATILMASI

Masum Bayraktar Hoca Efendi Türkiye ve dünya gündeminde olan Türkiye’de yapılan nükleer müzakerelerle alakalı sözlerini şöyle sürdürdü. Nükleer enerji bazı batılı güçlerin elinde olunca gayet normal olurken, başka bir devletin elinde bulununca çok büyük bir tehlike olarak algılanması en basit tabiriyle batılı devletlerin ikiyüzlülüğü olduğunu ifade edip Türkiye’mizin de nükleer enerji konusunda gerekli adımları atıp batının ikiyüzlü tutumuna karşı tavrını net bir şekilde ortaya koymalıdır diye ifade etti.

 

Heyet Kurulu üyelerinden Reşit Kazancı hocanın yapılacak konferans tarihlerini okumasıyla görüşmeler son bulmuştur.

 

17 Nisan 2012 Salı günü 20.00’da Yeşilpınar Kültür Merkezi’nde,

18 Nisan 2012 Çarşamba günü 20.00’da Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde,

25 Nisan 2012 Çarşamba günü 20.00’da Sefaköy Kültür Merkezi’nde,

27 Nisan 2012 Cuma günü 20.00’da Kâğıthane Kültür Merkezi’nde,

04 Mayıs 2012 Cuma günü 20.00’da Bağcılar Halk Sarayı’nda yapılacaktır.

 

Yorum yapın