Camiler Boş, Stadlar Dolu | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Camiler Boş, Stadlar Dolu


Fotoğraf Galerisi-3

Fatih Medreseleri Emri Bil Maruf sonrası, faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor. Kavacık Medine Mescidi’nde hadis dersi yapıldı.

 

Hadis dersi sonrası açıklamalar yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi gündeme dair açıklamalara yer ayırdı. Konuşmasından dikkat çeken satırbaşları şöyle idi; “Futbol maçları ile yurdumuzun insanları çevresinde olup bitenlere karşı duyarsızlaştırıldığı, adeta insanların beyinlerini uyuşturan bir etkisi olduğunu, Dünya’nın her yerinde Müslümanlar sıkıntı içindeyken bunları görmezden gelen Müslümanlar bir takımın şampiyonluğunda adeta dünyalar kendisine bağışlanmış gibi seviniyor, diğer takım ise ortalığı yıkıp savaş alanına çeviriyor” diye ifade etti.

 

Konuşmasının devamında; “İnsanın ne dünyasına ne ahiretine zerre kadar faydası olmamasına rağmen insanların kendilerini bu kadar adapte etmesi çok vahim bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Camilerin üç beş saf olmasına rağmen, statların hınca hınç dolmasının Türkiye’mizin vatandaşlarının ne derece gerçeklerden uzaklaştığını görmemize daha iyi yardımcı olacaktır” dedi.

 

Genel Başkan bir ayet manası vererek sözlerini tamamladı. ”Evet, zorlukla beraber bir kolaylık vardır. O halde boş kaldın mı, yine kalk (başka bir iş ve ibadetle) yorul.” (İnşirah Suresi 6-7)

 

 

Yorum yapın