En Büyük Rol Diyanetin | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

En Büyük Rol Diyanetin


dsc_0141

DİNDAR BİR NESİL İÇİN HERKES ÜSTÜNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRMELİ

 

Fatih Medreseleri Şile Ağva’da Türkiye’nin 25 bölgesinde bulunan Heyet Kurulu, Merkezi Bölge Müdürü ve Bölge Müdürleri üyeleriyle bir aylık değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Değerlendirme toplantısında tüm Türkiye’de bulunan şubelerin daha kaliteli olması için hizmet verebilmeleri ve tüm illerde yapılan “Örnek Genç Konferansları”nın çok başarılı olduğu ve Türkiye’nin neresi olursa olsun çok olumlu karşılandığı konuşuldu.

 

Toplantı da söz alan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Fatih Medreseleri’nin Kasım 2011’de ülke genelinde başlattığı, “Örnek Genç Konferansları” büyük bir başarı ile tamamlandı. Fatih Medreseleri’nin gerçekleştirmiş olduğu bu konferansların amacı; ülkemiz gençliğinin olumsuz gidişatına bir nebze olsun dur diyebilmek ve anne babaları İslami şuura sahip gençler yetiştirmesi için bilinçlendirmekti” diye ifade etti.

 

SEVİNDİRİCİ OLAYLAR

 

Konuşmasının devamında; “Örnek Genç Konferanslarının sonunda verilen tepkiler, yapılan bu çalışmanın ne kadar gerekli olduğunu gösterir nitelikteydi. Namaz kılmak ve Kur’an okumayı öğrenmek istediklerini söyleyen gençlerin sayısı oldukça fazlaydı. Daha sonra gelen haberlerde, gençler arasında namaza başlayanlar, Kur’an eğitimi almak için medreselere kayıt yaptıranlar, içki ve kumar gibi kötü alışkanlıkları terk edenlerin olması oldukça sevindiriciydi” diyerek yapılan çalışmanın önemine vurgu yaptı.

 

EN BÜYÜK ROL DİYANETİN

 

Genel Başkan konuşmasının sonunda; “Allah ve Resulüne bağlı, Kur’an ahlakı ile ahlaklanmış gençlerin sayısını arttırmak için sürekli yeni projeler gerçekleştirmenin önemine vurgu yaptı.  Ayrıca sivil toplum kuruluşlarının üstüne düşen görevi yerine getirmesi” gerektiğini belirtti. Genel Başkan son olarak şunları söyledi; “Gençliğin küfür bataklığından çıkarılması ve özlem duyduğumuz dindar bir neslin oluşması için Diyanet İşleri Başkanlığı etkin bir rol üstlenmelidir. Projeler geliştirip, ciddiyetle uygulamalıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bulunan camileri, müftü, vaiz, imam ve müezzin gibi yüzbinleri bulan dev kadrosu ile bunu yapmaya muktedirdir.”

 

Toplantı 25 Bölgede bulunan hocaların çalışmalarını anlatmasıyla sona erdi.

 

Yorum yapın