Gençliğin Şuurlanmasında Diyanetin Görevi Çok Önemli | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gençliğin Şuurlanmasında Diyanetin Görevi Çok Önemli


gencligin-suur-06-mar-2012-baslik

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Sultan Fatih Turizm yolcuları ile çıkılan Umre yolculuğunun ikinci gününde Medine’de kaldıkları otelin konferans salonunda umrecilere yaptığı açıklamada,  şu anda dünyanın ilk İslam devleti Medine’de İslam’ın baş kumandanı Efendimiz (s.a.v.) huzuruna çıkarken, Türkiye’deki yapılan çalışmaların devamı ve daha fazlasının gayreti için müracaatta bulunulacaktır. Kur’an nurunu tüm dünyaya yaymak Müslüman olarak hepimizin vazifesidir. Şuan tabiri caizse Efendimizin huzurunda bu işin okulundayız.

 

Burada Efendimizin ve büyüklerimizin şuurunu, ahlakını, samimiyetini, ciddiyetini, öğrenip tüm kardeşlerimiz için canla başla çalışmak ve kendimizi geliştirmek için burada olduklarına dikkat çeken Masum Bayraktar Hoca Efendi, yoksa bir Umre yapalım gezelim görelim diye buralara gelmedik, dedi.

 

Daha sonra Türkiye’den katılan umrecilerin sayı olarak çokluğuna dikkat çeken Genel Başkan, nasıl ki ecdadımız Osmanlı nasıl bu toprakları savaşla kanla değil, edeple ve güzel sahip çıkmak ile aldıysa Türkiye’den gelen umrecilerin yalnız sayı olarak fazla olmadığını ayrıyeten en fazla Kabe’ye edep gösteren millet olduğunun altını çizen Masum Bayraktar Hoca Efendi bu toparlanmayı ve insanların yoğun bir şekilde ve edeple buralara koşmasını inşallah yakın zaman da tekrar o İslam birliğine kardeşliğine kavuşmamıza vesile olmasını ümit ettiklerini bildirdi.

 

DİYANETİN GÖREVİ ÇOK ÖNEMLİ

 

Bunun yanında genç neslin buralara getirilip daha fazla aşina olabilmesi için Diyanetin başlattığı tatil umreleri organizasyonlarının çok önemli bir yer teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

 

Konferans Medine’de yapılacak programların anlatılmasıyla sona erdi.

 

 

Yorum yapın