Sıkıntısız Bir Hayat İstiyorsak… | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sıkıntısız Bir Hayat İstiyorsak…


dsc_0007

Fatih Medreseleri bünyesinde bulunan genç hocalarını evlendirmeye devam ediyor. Bağcılar Lale Nergis Konferans Salonu’nda Bölge Müdürü yardımcılarından Mehmet Çukurlu hocanın düğün merasimi yapılmıştır.

 

Sunuculuğunu Medine Mescidi Müdürü Osman Bayraktar hocanın üstlendiği merasimde, Fatih Uslu hoca aşrı şerif okudu. Açılış konuşmasını da Heyet Kurulu üyelerinden Ahmet Binici hocamız yapmıştır.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasında misafirlere; “Evlilik ve Önemi”nden bahsetti. “Bir ailenin çekirdeği anne, baba ve çocuklardır” diyerek Allah’ımızın ifadesiyle; “Her kim Allah’a ve Resulüne iman eder, salih ameller işlerse, Biz ona sıkıntısız bir hayat veririz.” “Her kim benim zikrimden (kitabımdan) yüz çevirirse, Ben ona sıkıntılı bir hayat vereceğim” ayeti kerimelerini okuyarak aile hayatımızda, işyerimizde vs. her alanda huzurlu olmanın reçetesi bellidir. Bizlerde huzur içinde bir hayat sürmek, ekonomi, sosyal, kültürel vs. her alanda huzurlu bir Türkiye istiyorsak, yavrularımızı ve evlatlarımızı Kur’an’la eğitmeli ve Kur’an’la yaşatmalıyız. Kur’an’a sımsıkı sarılır ve rehber edinirsek yeryüzünde hâkim ve sözü dinlenir bir millet oluruz. Bu yüzden hükümetimiz Kur’an-ı Kerim’in önündeki engelleri kaldırmalı, son günlerde gerçekleşen seçmeli eğitim sevindirici, ümit verici ancak bu yeterli gelmemeli. Devletimizden daha geniş adımlar atmasını Kur’an Kursları ve Hafızlık cemiyetinin önündeki engelleri kaldırmasını temenni ediyoruz.

 

Genel Başkan evlat yetiştirme hususunda ise; “Sen evladını Allah’ını bilen, Peygamberini seven, kitabı Kur’an-ı Azimüşşan’ı okuyabilen bir evlat olarak yetiştirmezsen yarın ahirette Allah’ın huzuruna nasıl ve ne yüzle çıkacaksın!” Bir hadisi şerifte; “Her çocuk İslam fıtratı üzere doğar. Sonra onu anne ve babası ya Yahudi, ya Hıristiyan, ya da Mecusi yapar.” Bizler İslam fıtratı üzere doğan evlatlarımızı aynı şekilde yetiştirip muhafaza etmeliyiz. Daha küçük yaşta yavrularımızın eğitimine önem vermez, namaza alıştırmazsak büyüyünce çok zor namaz kılarlar. “Ağaç yaş iken eğilir” demiş atalarımız. Bizler de yavrularımızı daha yaş iken Allah ve Resulünü seven, dinine sahip çıkan dindar bir nesil olarak yetiştirmeliyiz. Eğitim aileden başlar. Yarın huzuru ilahiyeye kâfir babası, kâfir annesi, kâfir dedesi olarak çıkmaktan Mevla’m cümlemizi muhafaza eylesin.

 

Katılımın son derece yoğun olduğu düğün merasiminde yeni evlenen gençlere Mevla Teâlâ’dan ömür boyu sağlık, huzur, mutluluk ve hayırlı evlatlar nasip etmesini niyaz ederiz.

 

 

Yorum yapın