Söven Değil Seven Ümmet Olmak | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Söven Değil Seven Ümmet Olmak


kaynar2

Son aylarda Türkiye genelinde 81 ilde konferans, toplantı ve paneller düzenleyen, meclise anayasa teklifi sunan ve 4+4+4 ile ilgili çarpıcı yorumlarıyla adından sıkça söz ettiren Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar dün akşam Beykoz’da STK idarecisi ve Avukatlarla birlikte bir çok katılımcının takip ettiği özel seminerde soruları cevaplarken Peygamberimize hakaret ve seçmeli Kur’an dersi ile alakalı tartışmalara çok anlaşılır ve net bir yorum getirdi.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi yaptığı açıklamada;

 

“Bu ülkede ciddi mücadele ve devrim niteliğindeki çalışmaların yanında, ucuz ve mesnetsiz ifadelerle Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e hakaret eden, cahil ve ucube kişiliklerinde gündem oluşturma çabası ile bu gibi yollara başvurmaları tüm Müslümanları rahatsız etmektedir. TV’lerde ahlaki yozlaşmaya karşı müstehcen yayınlara müdahale eden RTÜK’ün bu konulara el atmada yetkisini kullanması gerekmektedir.

 

Bu konu bir beyin ve gönül müstehcenliğidir. Okullarda Peygamber Efendimizin hayatının okutulmasını konuştuğumuz şu günlerde çocuklarımızın ve halkımızın akıllarında soru işareti bırakacak her türlü olumsuzluğun önüne geçilmesi ve Efendimiz (s.a.v) ile alakalı olarak her önüne gelenin ifade kullanmasına da bir sınırlama getirilmesi düşünülebilmelidir. Çünkü Efendimiz (s.a.v)’in konusu herhangi bir konu değildir” dedi.

 

Daha sonra kendisine okullarda seçmeli Kur’an dersleri okutulması ile alakalı yöneltilen bir soru üzerine kısa bir açıklama yapan Masum Bayraktar Hoca Efendi;

 

“Hiçbir Müslümanın okullarda çocuğunun Kur’an eğitimi alıp almamasını tartışmayacağı gibi bizimde okullarda Kur’an eğitimi verilmesine menfi bir yaklaşım içinde olmamız söz konusu değildir, aksine bu gelişmeleri yakından ve memnuniyet içerisinde takip ediyoruz. Hükümetinde bu konuda ne kadar hassas çalışmalar içinde olduğunun farkındayız, temennimiz bu güzel gelişmelerin aynı kararlılık ve ciddiyetle artarak sürdürülmesidir. Sayın Başbakanımızın “dindar nesil yetiştireceğiz” açıklamasının ardından bu gibi somut adımların bu kadar çabuk gelmesi bizi çok memnun etti açıkçası teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Katılımın çok yoğun olduğu seminerde uzak yakın demeden programımıza katılan bütün sevenlerimize ve tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunarız.

 

Yorum yapın