Suriye'de Akan Kan Dursun | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Suriye’de Akan Kan Dursun


suriyede-akan-dursun-29-mar-2012-baslik

Fatih Medreseleri Fatih Merkez şubesinde hafızlığını tamamlayan talebeleri için program düzenledi. Programa Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Heyet Kurulu üyelerinden Recep Konuk ve Yusuf Özkan katılmıştır. Ayriyeten talebe velilerinden de katılanlar olmuştur.

 

Genel Başkan konuşmasında; Suriye’de yaşanan insanlık ayıbına dikkat çekerek akan kanın mutlaka durdurulması gerektiğin söyledi.

 

Fatih Medreseleri olarak yurdumuzda konaklayan Suriyeli kardeşlerimize gerekli yardımların yapıldığını ancak daha önemli olan konunun “Suriye’de tecrit edilmiş, esir alınmış, kanı akıtılmış ve akıtılan Müslümanlara önce insani olarak sonra İslami olarak dua yardımları ile yanlarında olduğumuzu belirtmeliyiz.” Bu konuda devlet ricaline de önemli vazifeler düşmektedir. Ellerinden gelenin değil, elinden gelmeyenler için dünya kamuoyunun dikkatini çekmelidir. Umulur ki sonuç alınır. Mevla Teala Suriye’deki kardeşlerimize sabrı cemil niyaz eylesin diye dua da bulanan Masum Bayraktar Hoca Efendi inşallah zafer yakındır dedi.

4+4+4’TE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi 4+4+4 eğitim sistemine dikkat çekerek yapılması gerekenleri şu şekilde sıraladı.

 

* Bu eğitim sistemi ile hafızlık müessesinin önü açılmalıdır.

* İlk ve orta dereceli okullarda dini bilgiler dersi konmalıdır.

* Erkek ve kızlar ayrı sınıflarda okumalıdır.

* Erkeklere erkek öğretmen kızlara bayan öğretmen ders vermelidir.

* 4. sınıftan sonra özellikle kız çocukları okumaya zorlanmamalıdır.

* Hafızlık kursları resmi statüye kavuşturulmalıdır.

 

Bu tavsiyelerin dikkate alınacağını umduğunu ve hükümete çalışmalarında başarılar dileklerini ileterek sözlerini tamamladı.

 

Programda çok duygulu anlar yaşandı. Diğer talebelerin de bir an önce hafız olma isteği gözlerinden okunuyordu. Program özellikle onlara çok teşvik edici oldu. Hafız olan talebelere hediyeleri verilerek pasta ikramıyla program sona erdi.

 

Yorum yapın
    1. İsminiz...Hazret diyorki;

      İnşallah sevgili hocam