Tahlilsiz İfadeler | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tahlilsiz İfadeler


dsc_00511

Fatih Medreseleri Kâğıthane’de düzenlenen Halkla İlişkiler toplantına katıldı. Halkın içinden birçok cemaatin bulunduğu toplantı da önemli konular konuşuldu.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’ye Devlet Erkanı’ndan birisinin yaptığı açıklamalar ile ilgili görüşleri soruldu.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Büyük bir talihsizlik. Şalvar ve cübbeye çuval benzetmesi yapmak 1500 yıldır giyilen kıyafete çamur atmak, meşayiha dil uzatmaktır. Sünnete dil uzatmaktır. Nereden geldiğini bilmemektir. Çuval giyenlerinde kendilerine oy verdiğini unutmamalıdır. Bu ifadeler kendilerine hiç yakışmadı” diye ifade etti.

 

Konuşmasının devamında Genel Başkan; “Özür dileyip bu insanlardan gönül almalıdır. Papazın giydiği kıyafete laf etmeyip, bu kisveye laf etmesini esefle karşılıyoruz. Bu vatanın gerçek sahiplerine üvey evlat muamelesi yapılmamalı ve herkes bir an önce kendine gelmelidir” dedi.

 

Bu açıklamaların şalvar, cübbe giyenleri, sakal bırakanları, çarşaf giyenleri halk arasında küçük düşürmek olduğunu söyleyen katılımcılar bu yanlış ifadelerin bir an önce düzeltilmesini istediler.

 

Toplantı Fatih Medreseleri’nin 18 Mayıs 2012 saat 14.00 Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesinde yeni şubesinin açılışının ilanı ile sona erdi.

 

 

Yorum yapın