Türkiye'de Kur'an Bilmeyen Kalmasın | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye’de Kur’an Bilmeyen Kalmasın


dsc_0038

 

Türkiye’de Kur’an Bilmeyen Kalmasın

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Fatih Medreseleri tarafından kurulan Sultan Fatih Turizm ile 15 günlük Umre yolculuğuna çıktılar.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi yüksek bir katılım ile kutsal topraklara yapacağı Umre ziyareti öncesinde yaptığı vedalaşma sohbetinde cemaat ve vatandaşlarla helalleşerek; “Gelemeyen kardeşlerimize Kabe’den ve Ravza-i Mutahhara’dan çok dua edeceğim. Sizlerde bize dualarımızda yardımcı olmalısınız” diyerek kısa bir konuşma yaptı.

 

75 MİLYON KİŞİYE KUR’AN-I KERİM

Genel Başkan konuşmasında; “Son günlerde ülkemizde din adına güzel çalışmalar yapılıyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Hükümet ve destek veren herkes vazifesini eksikleri ile beraber yapıyor. Bizlerde vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Sağlanan bu imkânlardan istifade etmeliyiz. Yani evlatlarımızı Kur’an’a yönlendirmeliyiz. Hem okunmasını hem ahkâmının anlaşılmasını sağlamalıyız. Şükürler olsun düne kadar 15 yaşından önce Kur’an-ı Kerim’den bir harfin bile öğretilmesinin yasak olduğu ülkemizde, kutsal kitabımız artık okullarda okutulmaya başlanacak. Bizler de çaba sarf edip 75 milyon kişiye Kur’an-ı Kerim öğretilmesi için çalışalım. Ancak abdestlimi, abdestsiz mi, başı açık mı, kapalı mı, tartışmaları çok yersizdir. Her şeyin bir kullanma kılavuzu olduğu gibi Kur’an’a saygı ve edebinde kullanma kılavuzuna riayet edilmesi gerekmektedir” dedi.

 

SAHİP ÇIKALIM

Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Bizler Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkıp, dinimizin tam manasıyla yaşanmasını sağlarsak Allah’ımız bizleri yani Müslümanları yeryüzünde halife yapacağını buyuruyor. Allah’ın vaadi hak olduğuna göre iş bize bakıyor demektir. Hadi göreyim sizi herkes olduğu yerde imkânları ölçüsünde din için gayret ederse bu iş tamamlanacak ve Müslümanlar dünyanın halifesi olacak inşallah.”

 

TÜRKİYE’DE KUR’AN-I KERİM BİLMEYEN KALMASIN

 

“Kim ki Kur’an bilmedi sanki dünyaya gelmedi” pişmanlığın hala fayda ettiği şu günlerde dünyada iken Kur’an-ı ve içindekilerini 75 milyona ulaştıralım ve Türkiye’de Kur’an bilmeyen Müslüman kalmasın.

 

15 günlük bir umre için yola çıkıldığını ifade eden Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Bizler hakkımızı helal ettik sizler de haklarınızı helal ediniz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorum yapın