Yeni Anayasa Hakk'a Uygun Olmalı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yeni Anayasa Hakk’a Uygun Olmalı


yeni-anayasa-25-04-2012-baslik

Fatih Medreseleri 2. Merkez Bölgesi Bölgesel toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’yi de davet ettiler. Hocaları ve çalışanları teşvik amaçlı yapılan toplantı çok başarılı geçti.

 

Toplantı sonrası konuşma yapan Masum Bayraktar Hoca Efendi, çıkarılması düşünülen yeni anayasanın gündeme tekrar gelmesinin iyi bir gelişme olduğunu söyledi. Hükümet kanadının, yapılacak olan anayasada halkında katılımının sağlanması yönündeki teşvikinin önemli olduğunu belirten Genel Başkan, bunun sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdiğini söyledi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, hükümetin bu teşvikini değerlendirerek, 21 sivil toplum kuruluşu ile beraber hummalı bir çalışmaya girdiklerini ve yeni anayasa için bir taslak hazırladıklarını hatırlattı. Hazırlanan taslağın, 10 Ocak 2012 Salı günü Büyük Millet Meclisinde Sayın Başbakanımıza ve ilgili yerlere bizzat elden teslim edildiğini belirten Genel Başkan, Mecliste çok olumlu karşılandıklarını söyledi.

 

Yapılacak olan anayasada halkın fikrinin sorulmasının umut verici olduğuna değinen Genel Başkan, halka uygun en iyi yasanın Hakk’a uyan yasa olduğunu belirtti. Genel Başkan konuşmasının sonunda; Batı toplumunun değer yargılarıyla, İslam toplumunun değer yargılarının birbirinden çok farklı olduğunu, o nedenle batı normlarında hazırlanan anayasanın halkın istek ve ihtiyaçlarını karşılamakta aciz kalacağını belirtti.

 

Toplantı yaz kursu kayıtlarının gelmeye başlaması sebebiyle hazırlıkların yapılmasının konuşulmasıyla sona erdi.

 

Yorum yapın