Türkiye Hafızına Sahip Çıktı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hafızına Sahip Çıktı


1986 yılından beri yüzlerce Hafız ve Hoca yetiştiren Fatih Medreseleri 12 Ağustos Pazar günü saat 14:00’de Abdi İpekçi Spor Salonunda 150 Hafız 150 Hocanın icazet verildiği dev bir organizasyona imza attı.

 

Türkiye Hafızına Sahip Çıkıyor” sloganıyla start alan dev organizasyona halkın ilgisi yoğun oldu. Salonu dolduran binlerce davetli Kur’an ayı olan Ramazanda Kur’an’la buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Program, Fatih Medreselerini tanıtan Sinevizyon gösterisi ile başladı. Açılış konuşmasının ardından, icazet alacak olan 150 Hafız ve 150 Hoca salavatlar eşliğinde salona giriş yaptı. Fatih Bilir Hocanın açılış aşrından sonra, Fatih Medreselerinde eğitimini tamamlayarak hem hafız hem hoca olan Abdurrahman Kalkan Hoca Kur’an-ı Azimüşşanın önemini anlatan güzel bir konuşma yaptı.

 

Fatih Medreselerinde eğitim gören küçük hafızların ayet, hadis ve şiir sunumları ile devam etti. Çok küçük yaşta olmalarına rağmen Arapça okudukları ayet ve hadis-i şeriflere mana veren küçük hafızlar, salondaki davetliler tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

Teşekkür konuşması için sahneye gelen Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Kur’an’a tüm dünyanın ve tüm insanlığın muhtaç olduğunu ve Kur’an’a verilen değer ile nice kavimlerin söz sahibi olduğunu, yüz çevirenlerinse zelil olduklarını hatırlattı. Hoca Efendi konuşmasının devamında Kur’an eğitiminin dünyada en önemli eğitim olduğunu o nedenle de bu eğitimin evlerde, işyerlerinde ve özelliklede okullarda okutulması gerektiğini söyledi.

 

Gerçekleştirilen törenin ardından 150 Hafız ve 150 Hoca, hocalarının elinden icazet aldı.

 

 

 

Yorum yapın