Bambaşka Isparta Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bambaşka Isparta Örnek Genç Konferansı


dsc_0513

25 Şubat 2012

 

Fatih medreselerinin düzenlemiş olduğu Örnek Genç Konferanslarının 32.sini Isparta Kültür Sinemasında gerçekleştirdik. Şehre girer girmez insanın zerrelerine kadar işleyen gül kokusu Isparta’nın güzelliklerinden haber verir gibiydi. Şehrin kokusu gibi güzel insanların sıcak ve samimi duyguları bizi çepeçevre kuşatmıştı.

 

Programımızın gerçekleşeceği salon hınca hınç doluydu. Programımızın sunu unu Fatih Medreseleri Isparta sorumlumuz Emre Kahraman hocamız üstlendi. Hocamızın benzersiz nükteleri kendinden emin sunumu ve duruşu programa bambaşka renk katıyordu.

 

Emre hocamız açılış aşrını okumak üzere Kemal Arslan hocamızı davet etti. Hocamız aşrı şerifiyle kalbimizin ve kulağımızın pasının silinmesine, üzerimize rahmet sağınaklarının yağmasına vesile oldu. Rabbim sesine ve yüreğine zeval vermesin.

 

Daha sonra açılış konuşması yapmak üzere Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Ahmet Binici hocamız kürsüye çıktı. Konuşmasında; Örnek Genç Konferanslarının içeriğinden bahsetti. Gençliğini Allah yolunda harcayanların yarın hiçbir gölgenin bulunmadığı mahşer gününde Arş-ı Ala’nın gölgesinde gölgeleneceğini ifade ederek kürsüyü Örnek gençlerimizin Fatih Sultan Mehmed’in şuuru ile şuurlanmış olan Osman Bayraktar hocamız Fatih Sultan Mehmed’in hayatından kesitler sunmak üzere kürsüye çıktı. Fatih Sultan Mehmed’in hayatından sunduğu kesitler cemaatimizin ufkunun genişletiyordu. Daha çocuk yaşta kumdan İstanbul kalelerini yapıp bu kaleleri nasıl geçeceğinin hesaplarını yapması daha çocuk yaşta iken bile ne kadar idealist olduğunu apaçık bir şekilde gösteriyordu. Genç hocamızın ideallerine ulaşmasında Allah yar ve yardımcısı olsun.

 

Daha sonra geleceğin Fatih’leri, Musab adayları yavrucaklarımız kürsüde boy gösterdi. Cemaatimiz yavrucaklarımızın sunumunda hayrete düşmüş ve şaşkınlıklarını gizleyememişlerdir. Yavrucaklardan biri okuduğu hadisi şerife şöyle mana verdi. “Aldatan bizden değildir. Biz Fatih medreselerinde aldatmamayı, yalan söylememeyi ve yarının örnek gençleri olabilmek için mücadele vermeyi öğreniyoruz” demesi hepimizi duygulandırdı.

 

Akabinde diğer örnek gencimiz Yusuf Ergün hocamız kürsüye çıktı. Musab’ın hayatından sunduğu inciler gözlerimizin yaşarmasına ve boşa geçen vakitlerimizi hüzüntüsünü yüzümüze çarpıyordu.

 

Daha sonra duygu ve düşüncelerini paylaşmak üzere Fatih Medreseleri heyet kurulu üyesi Mesut Özdemir hocamız kürsüye çıktı ve ecdadımız Osmanlının hangi şuur ile gençlerini yetiştirdiğini bir kıssa ile güzelce anlattı. Kıssasında Kanuni Sultan Süleyman’ın bahçesindeki çiçekleri saran karıncalardan bile kurtulmak için hocası Ebu Suud Efendi’den fetva almak istemesi aldığı eşsiz terbiyeyi ortaya koyuyordu.

 

Akabinde Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocamız kürsüye geldi ve Ege bölge sorumlumuz Muhammed Kaynar hocamızdan teşrifinden ötürü teşekkür plaketini aldı ve konuşmasına başladı. Cemaate eğer dünya ve ahiretinizin güzel olmasını istiyorsak bunun yolunun salih ameller işlemekten geçtiğini, sıkıntılı bir hayatın ise Mevla’nın zikrinden yüz çevirmekle olacağını beyinlerimize nakşedip kürsüden indi.

 

Programımız ufak bir ikram ve salavatlar eşliğinde sona erdi.

 

 

Yorum yapın