Bolu Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bolu Örnek Genç Konferansı


resim-046

resim-04626 Şubat 2012

 

Programımız sinevizyon gösterimi ve aşrı şerif ile açıldı. Programı sunan Bolu sorumlumuz Esad Kabak göstermiş oldukları yoğun teveccühten dolayı Bolu halkına teşekkürle başladı. Açılış konuşmasına çıkan Fatih Medreseleri Merkezi Bölge Müdürümüz Ahmet Boyaci hocamız “Her mahalleye bir erkek, bir kız kursu açmamızın” ehemmiyetini anlattı. Her sokağın başına bir karakol koysak yine insanların kalbine hitap etmedikten sonra yine sıkıntı yaparlar. Ama onların kalplerine Allah’ın sevgisini nakşedecek bir medrese olsa o onlara yeter. Bolu’ya da yeter.

 

Hocamızın konuşmasının ardından genç hocalarımız bizlere örnek bir gençlik yaşantısıyla örnek olmuş Sultan Fatih Hazretlerinin ve Hazreti Musab bin Umeyr (ra)’ın örnek hayatlarından bir demet sundular.

 

Günün anlam ve önemi hakkında Fatih Medreseleri Heyet Kurulundan Yasin Başkeser hocamız Kur’an’ı Kerimin öneminden bahsetti. Salonda daha çok üniversite gençliği olmasından dolayı  şu örneği vermesi de dikkat çekiciydi. Misal verecek olursak bir profesör sana bir ödev veriyor ve yazdığı kitabelerin okunmasını istiyor ve de bu bütün fakülte öğrencilerinin içerisinde olacak. Gün geldi ve sana bütün öğrencilerin içerisinde oku bakalım kitabeyi denilecek. Eğer ki okuyamazsak mahcup olmaz mıyız? Kekeleyerek dahi okusak yüzümüz kızarmaz mı? İşte ahiret yurdunda mahşer gününde herkesin içerisinde profesöründe Rabbi olan Allah (c.c.) sana oku diyecek, sen eğer okuyamazsan mahcup olmaz mısın? Sen eğer orda kekelersen yüzün kızarmaz mı? Orada ki imtihanın dönüşü yoktur. Gelin hep birlikte nasıl ki avukat arkadaşımız oluyorsa, doktor arkadaşımız oluyorsa, mühendis arkadaşımız oluyorsa aynı şekilde bir tane hoca arkadaşımız olması lazım.

 

Bu içten anlatımından sonra Bolu Müftüsü Vekili hocamız teşekkür konuşması yaptı. Programın akabinde güzel bir musafaha ve kaynaşma ile birlikte sonra erdi.

 

Allah (c.c.) bütün arkadaşlarımızı muvaffak eylesin.

 

 

 

Yorum yapın