Gençlik İçin Devletimize ve Milletimize Çağrı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gençlik İçin Devletimize ve Milletimize Çağrı


img_3265

Fatih Medreseleri’nin Her ay 8 il’de düzenlediği Örnek Genç Konferansları Giresun’da Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin de katılımı ile gerçekleştirildi. Trabzon, Rize, Erzurum, Bayburt gibi çevre illerden de katılımla gerçekleşen konferansa ilgi yoğundu.

 

Başından sonuna kadar heyecanla kendini takip ettiren konferansta henüz 17’sinde, 18’inde Hafızlık ve Arapça eğitimini tamamlamış ve talebe yetiştirmeye başlamış genç hocalarımız güzel sunumlarda bulundu.

 

HER ŞEY DİNDAR BİR GENÇLİK İÇİN

 

Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi şu ifadelerle dikkatleri çekti; “Gençliğimiz maalesef dinimizden uzak olan bir takım insanları kendine örnek alıyor. Halbuki örnek alınması gereken Kur’an’da Mevla’mızın buyurduğu gibi ‘Üsvetün Hasanetün (en güzel)’ örnek olan Peygamber Efendimizdir. Ahlakın en güzeli, en temizi, en sevgilisi, O’nun ahlakı ve edebidir” dedi.

 

GENÇLERİMİZE NASIL BİR GELECEK BIRAKIYORUZ?

 

Konuşmasına geleceğimiz gençlerimizdir diye devam eden Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi şunlara değindi: “İçki, fuhuş ve uyuşturucu gibi çıkmazlara daldırılan gençliğimiz için devlet olarak, STK’lar olarak projelerimiz nerede? Geleceğimiz dediğimiz gençliğimiz kimin elinde kimlere emanet? Sorumluluktan kaçmak sorundan kurtarır mı?” diyerek duyarlılık talebinde bulundu.

 

Afyon’da açık yerlerde içkiyi yasaklayan Sayın Afyon Valimizi tebrik ediyoruz diyen Genel Başkan; “Bu yasakların bebeklerin bile yolculuk yaptığı uçak yolculuğunda da uygulanmasını talep ettiklerini” ifade etti.

 

DİNDAR GENÇLİK PROJELERİ ÜRETELİM

 

Hoca Efendi son olarak şunları kaydetti; “Gelin devlet ve millet olarak gençlik projeleri üretelim, tartışalım, görüşelim, konuşalım, dertleşelim, çareler arayalım. Muhakkak gençliğimizi geleceğe pak olarak hazırlayalım geleceği onlara böyle emanet edelim.”

 

Konferans Giresun şubesinde yetişen talebelerin ayet ve hadis sunumlarıyla sona erdi.

 

 

Yorum yapın