İzmir Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İzmir Örnek Genç Konferansı


dsc_0556

26 Şubat 2012

 

Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Örnek Genç Konferansları İzmir Bornova ATM düğün salonunda coşkulu bir kalabalık nezdinde gerçekleştirildi. İzmir gibi sıcak memleketin sıcak insanları salonu hınca hınç doldurdu.

 

Programımızın sunumunu Fatih Medreseleri heyet kurulu üyesi Ahmet Binici hocamız üstlendi. Ahmet hocamızın konferansa ve cemaate olan hâkimiyeti gözlerden kaçmıyordu.

 

Programımızın açılışını kelamların en güzeli ile yapmak üzere Fatih Medreseleri Bursa ve civar iller sorumlusu Sami Geniş hocamız mikrofona geldi. Okuduğu aşrı şerif cemaatimizi eşi bulunmayan manevi bir atmosfere sürükledi.

 

Konferansımızın isim sahibi olan Örnek Gençlerimizden kendisine dedesi Fatih Sultan Mehmed-i idol kabul eden onun mücadelesi ile mücadele eden “Bizim yolumuz Allah yoludur” kıstasını hayat düsturu edilen genç hocamız kürsüye çıktı.

 

Fatih Sultan Mehmed’in hayatından sunduğu kesitler cemaatimizin ufkunu genişletmekle kalmıyor, tarih bilgilerini de tazeliyordu. Hocamız kürsüden cemaatimizin Maşallah nidalarıyla indi.

 

Daha sonra kürsüye İzmir’deki sorumlu Mustafa Sarı hocamız çıktı. 8 ay gibi kısa bir sürede elde ettiği başarıları şöyle sıraladı. 100 kişiye Kur’an okumasını öğrettiğini, 11 kişiyi de hafızlığa başlatacak kıvama getirdiğini ifade etti. Bundan sonrada yılmadan azimle, bu uğurda çalışacağına beni bu günümde yalnız bırakmadığınız için herkese şükranlarımı sunarım diyerek kürsüden indi.

 

Daha sonra Mustafa hocamız söylediklerimin işte delilleri dercesine daha 4-5 yaşında yavrucaklarımız kürsüye çıktı ve kendilerini tanıtıp okudukları ayetlere mana vererek cemaatimizin hayranlıklarına mazhar oldular. Mevlam nazardan muhafaza eylesin. Yavrucaklar kürsüye tekrar ağabeylerine bıraktılar ve ikinci örnek gencimiz Yusuf Ergün hocamız Musab bin Umeyr’in hayatını anlatmak için kürsüde boy gösterdi. Musab bin Umeyr gibi tevazulu duruşu ve yüksek ahlakı cemaatimizin bütün beğenisini topluyordu.

 

Daha sonra Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocamız kürsüye çıktı ve cemaatimize böyle müesseselere sahip çıkmamız gerektiğini, herkesin elinden geleni ardına koymaksızın dini Mübin yolunda çalışması gerektiğini ifade edip kürsüden indi ve programımız musafaha ve salavatlar eşliğinde ufak bir ikram ile sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın