Örnek Genç Kayseri Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Örnek Genç Kayseri Konferansı


Fotoğraf Galerisi-2

Saygı değer kıymetli okurlarımız. Geçen Kasım ayına özel Türkiye’nin 8 ilinde Örnek Genç tanıtım programları, konferans şekliyle yapılmıştır. Bize programların Sivas ve Kayseri de yapılan programlara katılmak nasip oldu. Sivas’taki kursumuzun düzenlemiş olduğu programda 50 kişi Kayseri de 500 kişilik katılım oldu. Her iki ilde de duyduğumuz haz ve zevkleri anlatmak imkânsız.

 

 

Herkesin dilinde böyle bir programa ilk kez katıldıklarını söylemekten başka bir şey söyleyemiyorlardı. Yüzlerde bir heyecan ve hayret bakışlarıyla teşekkür ediyorlardı. Bizde sizlere ve Fatih Medreselerine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 
Ben gelen misafirlerin yüzlerindeki heyecan ve hayret dolu bakışlarıyla alakalı birkaç yorum getirmek istiyorum. Örnek Genç tanıtımında konuşan Fatih Medreseleri Esenler Şubesinde hafızlık hocalığı yapan Burak Doğan hocamız daha 16 yaşında ve Musab bin Umeyr ’in hayatını anlattı. Diğer gencimiz Fatih Medreseleri Fatih / Tekke şubesinde hafızlık hocalığı yapan Abdurrahman Kalkan 16 yaşında Fatih Sultan Selim Hazretlerinin hayatını anlattı.

 
Kayseri Bölge sorumlumuz Ömer Turna Hoca cemaate şunu sordu: “Alemlerin Efendisi Muhammed Mustafa (s.a.v.) sahabelerinden biricik Musab (r.a.)’ların ruhlarını onlar ki Efendimizin zamanında Medine de ilk İslam dininin devletleşmesinin temellerini atan insanlardı yaşasınlar mı?” diye sordu. Hep birlikte “yaşasınlar” denildi. “Orta çağda bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan Fatih’ler yaşasın mı?” diye sordu. Hep birlikte “yaşasınlar” dediler. Ve program bitmeye yakın iken hafızlar Kur’an-ı Kerim aşırlarını okumuş, minik yavrular daha 4 yaşındaki yavrular İstiklal Marşını okudu ve ayetlere manalar verdiler. Yetmedi, şiirler ve hadisler okudular. Yavrulardaki bu ciddiyeti gören cemaate sordu.

 

Musab’lar yaşıyor mu, Fatih’ yaşıyor mu? Hep birlikte yaşıyorlar, bunlar zamanın Musab’ları, Fatih’leri idiler. Biz onlara öyle baktık ve inandık ve inandığımızı gördük. Ve şu ayete mana verip yakını iman ettik. “Her kim Allah’tan hakkıyla korkarsa Allah (c.c.) o kişiye bir çıkış kapısı açar.”

 

Bugün Fatih Medreselerinin Allah’a sığınarak, Peygamber Efendimizin davasıyla dertlenerek, Efendi Hazretlerimizin muhabbetiyle ve yönetim kurulu başkanımız Masum Bayraktar hocamızın yüksek arzuları, gayretli ve sabırlı hak yolda ki mücadelesinde her gün bir adım ileri gittiği görüyoruz. Biz sadece İstanbul’da değil 3 ayda Türkiye’nin 81 iline bu programları yaşatacağız inşaallah.

 
Rabbim dava arkadaşlarımıza genişlik, sabırla bu yolda yürümeyi nasip eylesin. Siz değerli okurlarımıza bu duygularımızı paylaşmaktan zevk aldığımı hatırlatır ve sizi dostların en güzeli olan Allah’ıma emanet ediyorum. Vesselam.

(27 Kasım 2011)

 

Yorum yapın