2013 Yılı Emri Bil Maruf Çalışması | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

2013 Yılı Emri Bil Maruf Çalışması


emri-bil-marf-04-10-2012basss_0

İslam’ın Zevkini Tatmak İsteyen Bir İnsanın Mutlaka Emri Bil Maruf’a Katılması Lazım

 

Değerli Hocamız Fatih Medreselerinin her sene düzenlemiş olduğu Emri Bil Maruf Neyhi Anil Münker çalışmaları bu zamana kadar devam etti, 2013 yılında da Emri Bil Maruf çalışmalarıyla alakalı projeleriniz nelerdir, bu sene duyduk ki yurt dışına da açılım başlayacak inşallah bununla ilgili bilgi alabilir miyiz?

 

Mevla’mızın ifadesi gereğince “Sizden hayra davet eden bir topluluk olsun” bu ifade niteliğince Elhamdülillah 4 yıldır 80 ilde bu çalışma devam edilmekte. Bu sene Mayıs ayında yine 80 ile her ile 4 kişi göndermek suretiyle çok başarılı bir çalışma oldu.

 

İnsanların birebir ayaklarına gidip, camilerde, bulunmuş oldukları çay ocaklarında, esnafın bizzat kendi yerinde onlara dini anlatmak, davet etmek ve bu maksatla gelindiğini beyan etmek gerçekten çok büyük, tesirli, çok hoş bir çalışma oluyor. Allah’ım tesirini yüksek eylesin. (Amin)

 

4 senedir de devam etmekte olup, bütün kardeşlerimizle beraber yollara çıkıyoruz. Güzel bir tesirli bir çalışma oluyor, Elhamdülillah. Bu senede niyet ettik ki sadece Türkiye değil de Türkiye dışında diğer devletlerde de bu çalışmayı yapalım.

 

5 Mayıs – 11 Mayıs 2013 günleri arasında Türkiye genelinde ve Türkiye dışında 40 ülke de yapılacaktır. Türkiye’de 81 ilde Türkiye dışında da 40 ülke de yine her ülkeye ve her ile de 4 kişi gönderilecektir.

 

Mesela İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda gidecek arkadaşlarımız tespit edildi. Onlara oralarda ve diğer ülkelerde 40 ülke de bu çalışmayı yapma gayretindeyiz.

 

Bu konuda ben kendi açımdan da İngiltere’yi tercih ettim. “Sebebi nedir” diye sorarsanız. Rahmetli İhsan dedem derdi ki “Evladım İngiltere’nin bir köyünde bir kâfire La İlahe İllallah dedirsek güzel olmaz mı?” bu sözü dikkate alarak inanıyorum ki bu söz inşallah yerine gelecektir düşüncesiyle kendim gitmek için İngiltere’yi düşünüyorum, inşallah.

 

Arkadaşlarımızın hepsinin ülkeleri ayarlandı. İller de ayarlanıyor, zaten önceki senelerde de bu konuda tecrübemiz var.

 

05 Mayıs – 11 Mayıs tarihlerinde de inşallah bu çalışma yapılacaktır. Ülkelere gidildiğinde oradaki insanlarla nasıl anlaşılacak meselesiyle alakalı gittiğimiz ülke de eğer bize destekçi, yardımcı olacak yani orada dil sorununu çözebileceğimiz tercümanlık yapabilecek insanlarla bu konuyu dertleşeceğiz, konuşacağız. Onlarla beraber çalışmalar yapmaya çalışacağız.

 

Ama en azından bütün arkadaşlarımız gideceği ülkeye mutlaka imanı anlatabilecek kadar dil öğrenme hususunda mücadele verecektir ve o ülkenin diliyle alakalı çalışma yapmaları hususunda seferber olduk, inşallah. Bu konuyu da bu şekilde aşacağız, oralarda da güzel çalışmalar yapacağız, inşallah. Allah’ım tesirini yüksek eylesin.

 

Nice insanlar vardır ki belki sizi bekliyordur, bizleri bekliyordur. İman’dan, İslam’dan bir şeyler duyacaklar ve bu davaya gönül verecekler. Hiç kimse bu işe kulak vermese bile Mevla’mızın emri yerine getirilmeli. Bunun çok büyük tesirini gördük.

 

Mesela Emri Bil Maruf Neyhi Anil Münker çalışmaları başlamadan önce İstanbul’da medreselerimiz vardı ama ne zamanki Emri Bil Maruf Nehyi Anil Münker çalışmalarına başladık şuanda Türkiye’de 60 ilde medreselerimiz var, Elhamdülillah. Mevcut çünkü onun meyvesi olarak değerlendiriyoruz. Oralar gidildi görüldü bakıldı ki medreseye ve çalışmaya ihtiyaç var. Bu sefer bu konuda seferber olundu.

 

Biz ilk 40 ülke ile Emri Bil Marufa başlayıp devamında inanıyoruz ki oralarda da Kur’an medreselerinin açılmasına bu iş vesile olacak, öyle inanıyoruz.

 

Bu yolda bütün kardeşlerimize Mevla Teala başarılar nasip eylesin. muvaffakiyetler nasip eylesin. Bu çok hoş bir iş İslam’ın zevkini tatmak isteyen bir insanın mutlaka Emri Bil Marufa katılması lazım. Allah hepinizden razı olsun.

Yorum yapın