Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası SON | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası SON


EFENDİ HAZRETLERİMİZE YAPILAN HAKSIZLIKLAR DOSYASINI TAMAMLARKEN FATİH MEDRESELERİNDEN İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFINA SON BİR İKAZ DAHA…

EEY İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFI YETKİLİLERİ. . .

Bundan tam iki ay önce size açık olarak hitap etmiş ve 15 seneyi aşkın bir süredir yapmış olduğunuz saldırı, hakaret,iftira,karalama ve her türlü sözlü ve fiili saldırılarınıza karşı “SABIR” aşamasından, “kişilere anladıkları dilden konuşun” kaidesi gereğince “HAKEDENE HAKETTİĞİ DİLDEN CEVAP VERME SAFHASINA” geçtiğimizi bildirmiştik.
Sizlerin Efendi hazretlerimize karşı yaptığınız haksızlık ve yanlışlarınızın bir kısmını konu edindiği yazıyı, Marifet Dergisi ilk defa Aralık 2014 sayısında ele almış ve “EFENDİ HAZRETLERİ İSMAİLAĞA CAMİİNE NEDEN GELMİYOR? “kapak başlığıyla kamuoyuyla paylaşmıştı.

Marifet Dergisinin adı geçen sayısında genel hatlarıyla ve sadece ipuçlarını vererek yazdığı yazıyı kendimize kaynak alarak, bu iki ay süresince, Efendi hazretlerine karşı yapmış olduğunuz haksızlık ve yanlışlıkların bir kısmını dile getirmeye çalıştık.

Açık söylemek gerekirse,bu konuya başlarken Efendi hazretlerine karşı yaptığınız yanlışların bu kadar çok,bu kadar büyük ve vahim boyutlarda olduğunu biz bile tahmin edememiştik. Ancak tarikat adabı gereğince olaylara yaklaşıp,olayları şöyle bir Efendi hazretleri’nin gözüyle tahlil edince; yazdıklarımızın sizin yaptıklarınızın yanında buzdağının sadece görünen küçücük bir parçası olduğunu anladık.
Meğer biz sadece buzdağının görünen kısmını algılayabiliyormuşuz, görünmeyen ve esas var olanı ise hepsinden daha büyükmüş.
Bizler bu süreçte insanlık onuru neyi gerektiriyorsa, Efendi hazretlerinin evladı olmak olmak neyi gerektiriyorsa onu yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.Bizler kimseye bu zamana kadar saldırmadığımız gibi,bu yazılarımızla da saldırmıyoruz.

Bizi takip edenler çok iyi bilir ki bizler,15 senedir nice iftiralara, nice hakaret ve saldırılara; değil saldırıyla karşılık vermek misliyle bile cevap vermedik.
Bugün de bizimle 15 yıldır savaşan sizlere saldırmıyoruz.!Sadece anladığınız dilden size hitab ediyoruz.Sizin yaptığınız gibi iftirayla, hakaretle,yalanla, dolanla,saldırarak değil; olmamış şeyleri olmuş gibi göstererek değil,sadece gerçekleri dile getiriyoruz.

Sizin yaptığınız, Marifet Dergisinin dillendirdiği ve tüm camiamızın da bildiği gerçekleri; tarikat adabı, Efendi hazretlerimizin bakış açısı çerçevesinde kritiğini yaparak yazıyoruz.İkaz ve tavsiye dilini kullanarak yazıyoruz ki, bu ikaz ve tavsiyelerimiz teşvik olsun! Tekamül için sebep olsun! Pişmanlık gerektiren yerde tövbe olsun! Yapılmaması gereken hususlarda dönüş olsun!Deneme yanılma ve yanlış tekrarı olmasın.!Efendi hazretlerine ve güzide cemaatine layık olmayan, yakışmayan hiçbir haksızlığı bir daha kimse işlemeye cüret edemesin.!

Artik herkes şunu çok iyi bilmelidir ki;Efendi hazretlerine kim yanlış ve haksızlık yapmışsa; bu kişi kim olursa olsun,biz onun karşısında olacağız.!Efendi hazretlerini o kişiye heba ettirmeyeceğiz.!Efendi hazretlerimizin ve camiamızın adını kullanarak kimsenin Efendi hazretlerini üzmesine müsaade etmeyeceğiz.!Kimsenin Efendi hazretlerinin ismini ve şeklini istismar ederek, Efendi hazretleri ve bu güzide cemaat üzerinde tekelci bir nüfuz kullanmasına artık göz yummayacağımız! Bundan sonra artık hiç bir şey, bundan önceki gibi olmayacak.!

EEY İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFI YETKİLİLERİ. . .

İdeallerini, heyecanını ve umutlarını kaybetmiş kişiler, Efendi hazretlerinin yüce davasının sorumluluğunu yüklenemez! Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.Kendi kalpleri arasında rabıta kuramamış bir topluluk, başkalarının kalpleri arasında asla rabıta kuramaz. Kan kaybetmeye devam eden hasta ölüme mahkum olduğu gibi,kendini ayakta tutan değerlerini kaybeden toplumlarda, kanamalı hasta gibi ölüme mahkumdur..
Sizler görmüyor musunuz camia adına yaptığınız her hareket ikiliğe,nifaka, ayrılık ve ğayrılıklara ,kavga ve gürültülere sebep oluyor.Her hareketiniz eleştirilip, hesaba çekiliyor.Çalışmalarınızın tamamı güdük ve sonuca varmayan akîm çalışmalar.Sizler görmeseniz de,göremeseniz de yaşadığınız ve bu camiaya yaşattığınız tüm bu gelişmeler Efendi hazretlerinin himmetini, sizin üzerinizden çektiğinin apaçık alamet ve işaretleridir.
Bakın bakalım halinize; varlığınız, artık bu yola takoz, yürümeye engel ,koşmaya mani bir hale mi geldi diye bir bakın kendinize!Hatta bırakın yürümeyi,koşmayı Efendi hazretleri’nin şahsına ve temsil ettiği davaya ve bu kapıya zarar verir hale mi geldi bir bakın Allah aşkına.! Sayenizde bu cemaat; yetişmiş kaliteli elemanlarını harcamakta en mahir cemaat haline gelmiş oldu. Değil dışarıdakileri bu işin içine katıp desteğini almak, içimizdekileri dahi kapı dışarı etmekte üstünüze yok. Camianın yönetiminde yapılabileceğin en kötüsünü yaptınız.Bir hizmet, bundan daha kötü nasıl ayağa düşürülebilir dedirttiniz. Nerede tüm Türkiye gündeminde ses getiren çalışmalarınız?Nerde korkudan ziyade umuda sahip olan bir geleceğimiz? Bir iddiası olan gönüllülerimiz nerde? Taklit eden olmaktan çıkmış, takip edilen bir cemaat olabilmeyi başarabildik mi ?Sizin, camiamızın tümünü kucaklamayı ve sorunlarını çözüme kavuşturacak bir projeniz var mı?

Gençliğimiz selefilerin, şiilerin, vahabilerin,pkk’nın, gezicilerin,uyuşturucu baronlarının ve fuhuş çetelerinin elinde inim inim inlerken; sizler bu gençliğe ulaşma konusunda hangi çalışmayı yaptınız?

EEY İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFI YETKİLİLERİ..

Bundan sonra “dur bakalım ne olacak”diye beklemek dönemi bitti!
Bundan sonra; “bizler vururuz, onlar durur” dönemi bitti!
Bundan sonra kimse, Masum Bayraktar Hocaefendiye ve Fâtih Medreselerine saldırıdan palazlanamayacak! Birbirimize saygı duymuyorsak; Efendi hazretlerine ve davasına da saygı duymuyoruz demektir.! O yüzden ismailağa camiasının tekrar ayağa kalkabilmesi için, bu fitnelerin son bulması, kardeşliğin,birlik ve beraberliğin temin edilebilmesi ve geleceği hep beraber inşa edebilmek için sizlere bir fırsat daha tanıyoruz:
13 temmuz 2015 bugün kadir gecesi olması ve ardından da bayram olmasi münasebetiyle 1 eylül 2015 tarihine kadar yazdıklarımızı düşünmeniz ve yanlışlarınızdan dönmeniz için, size süre tanıyoruz.Bu süre içinde:
1)  Camiamızın hiçbir ferdini dışlamamanız,kucaklama,birlik ve beraberlik ifadelerini çoğaltmanız,
2 ) Masum Bayraktar Hocaefendi ve Fâtih Medreseleri hakkındaki iftiralarınıza son vermeniz,
3 ) Camiamızın hoca, vekil ve her bir ferdine sahip çıkma ifadelerini çoğaltmanız,birbirimiz hakkında konuşulmaması,
4)  Cemaatimizi bir partinin arka bahçesi haline getiren anlayışına son vermeniz,
5)  Bundan sonra Efendi hazretleri ile alakalı yapacağınız her harekette daha dikkatli, şuurlu, Efendi hazretlerine haksızlığa ve yanlışa yol açmayacak şekilde davranmanız şartıyla yazılarımıza son vereceğiz. Ancak bu şartlara uymadığınızı gördüğümüzde; yeni dönemde,yeni dosya konularıyla yayınlarımıza devam edeceğimizi hatırlatırız.
Yazacağımız konular ise her biri en az 30’ar konu ve enaz 120 yazı olmak üzere dört dosya konusu altında yazacagiz.Sizleri fazla merakta bırakmayalım diye dosya konularını da şimdiden söyleyelim:

1)İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFI’NIN HOCA VE VEKİLLERİMİZE YAPTIKLARI HAKSIZLIKLAR DOSYASI
2 ) İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFI’NIN MASUM BAYRAKTAR HOCA EFENDİYE VE FATİH MEDRESELERINE YAPTIKLARI HAKSIZLIKLAR DOSYASI
3 )İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFI’NIN YOLSUZLUKLARI DOSYASI
4 ) İDDEF VE İSMAİLAĞA VAKFININ GÖREVDEN ALMA VE GÖREVE ATAMADAKİ YAPTIKLARI HAKSIZLIKLAR DOSYASI..

Sabır, Vakar, Ciddiyet ve Olgunluk göstermek ve Hak Edene Layık Olduğu Cevabı Vermek Bizden, Herkesi Doğru Yola Almak Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın