41 STK İstanbul'da Buluştu | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

41 STK İstanbul’da Buluştu


İstanbul’da Fatih Medreseleri Vakfı öncülüğünde “İslami Eğitim ve Değerlerin Korunması” konulu toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye’de İslami Hizmet ve Dini Eğitim Faaliyetlerini Yürüten 41 İslami STK yöneticileri Katıldı. Yapılan istişarelerin ardından bilgilendirme konuşmalarının yapıldığı  toplantıda İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kanaat Önderlerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi İsmailağa camiası içerisinde medrese faaliyetlerinin hızla büyütülmesi ve dünya Müslümanlarına daha çok yardım ulaştırılması için yapacakları projeleri açıklayarak güzel müjdeler verdi.

“İslami Eğitim ve Değerlerin Korunması” Konulu toplantı Fatih Medreseleri Vakfı öncülüğünde İstanbul  Beykoz’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye’nin her bölgesinde İslami Hizmet ve Dini Eğitim Faaliyetlerini Yürüten 41 İslami STK Katıldı.
STK yöneticileriyle yapılan istişare toplantısının ardından alınan kararların bilgilendirilmesinin yapıldığı toplantıda STK’ların bölge heyetleri konuşmalar gerçekleştirdiler.

Osman Bayraktar hoca ve Abdurrahman Kalkan Hocanın sunuculuğunu yüklendiği dev buluşmada İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kanaat Önderlerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi STK’lara hitap ederek “İslami Eğitim ve Değerlerin Korunması” adına güzel müjdeler verdi.

100 MEDRESE İÇİN KAPIMIZ TÜM HOCALARA AÇIK

Medrese faaliyetlerinin çoğaltılması için Türkiye geneli ve İstanbul’da 100 medrese açacaklarını ifade eden Hocaefendi, Camiamız içerisinde eğitimini tamamlayarak vazife bekleyen tüm hocalara çağrıda bulunarak“kapılarımız açık, görev isteyen gelebilir” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ MEDRESELERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Medresesi ve talebesi bulunan ama Bir takım sıkıntılardan dolayı hizmet vermekte zorlanan medreselere de yardımcı olunacağının müjdesini veren hocaefendi şöyle konuştu.

FATİH MEDRESELERİ UGANDA’YA UZANIYOR

Dünya Müslümanlarına ulaşmak için yapılacak faaliyetlerden bir tanesinin kara kıta olarak bilinen afrika kıtasındaki uganda’ya medrese yapılacağının olduğunu ifade eden hoca efendi “Hristiyan misyonerlerin bölgede çokça bulunduğunu ifade ederek bölge Müslümanlarını onlardan korumak gerektiğinin altını çizdi.

FATİH MEDRESELERİ’NDEN GAZİLERE KAN BAĞIŞI

Yapılan toplantı akabinde kızılay tarafından başlatılan “Vatan Sana Kanım Feda” kampanyasına  hocalar tarafından kan bağışında bulunuldu.
Kan bağışında bulunan masum bayraktar hocaefendi şunları söyledi:
Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’da Türk Kızılayı’nın “Vatan Sana Kanım Feda” başlıklı kampanyası kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kan bağışında bulunmuştu.

İSLAMİ STK’LAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Toplantıya katılan STK yöneticileri ise program sonrası vermiş oldukları röportajlarda çalışmalardan memnun olduklarını dile getirdiler.

Yorum yapın