Afrika'da Bir Kuyuda Daha Suya Ulaşıldı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Afrika’da Bir Kuyuda Daha Suya Ulaşıldı


Fatih Medreseleri Vakfı kuraklık ve yoksulluk nedeniyle Afrika’da yaşanan su krizine karşı su kuyuları açtırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda başlatılan bir su kuyusunda daha su ya ulaşıldı.

Kuralık ve yoksulluk nedeniyle açlığın ve susuzluğun insani kriz boyutuna ulaştığı Afrika’da Fatih Medreseleri Vakfının su kuyusu projeleri devam ediyor.

Yaşadıkları bölgelerde su kaynaklarının bulunmaması veya günlük su ihtiyaçlarını karşılamak için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalan Afrikalı binlerce Müslüman aile kendi bölgelerine açılan su kuyuları ile daha rahat günlük su ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

2016 yılında Afrika’da bir medrese inşası üstlenen Fatih Medreseleri Vakfı bu süreçte Afrika’da yemek ihtiyaçları, kurban kesimleri ve su kuyusu çalışmalarına da hız verdi.

Türkiye ve Avrupa’daki Müslüman Hayır severlerin destekleri Uganda’da binlerce ailenin yaşadığı farklı farklı bölgelere su kuyusu açan Fatih Medreseleri Vakfı son olarak’ta hayri erdem adına yaptırdığı su kuyusunda suya ulaştı.

Kısa süre içerisinde çalışması tamamlanacak olan su kuyusu Afrikalı Müslümanların kullanımına sunulacak.

Fatih Medreseleri devam eden kurban kesimi ve su kuyusu projeleri için hayır severlerin desteklerini bekliyor.

Yorum yapın