Artık Kız Çocuklarını Diri Diri Toprağa Değil, Modaya Gömüyorlar… | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Artık Kız Çocuklarını Diri Diri Toprağa Değil, Modaya Gömüyorlar…


Modern zamanın getirdiği, toplumumuzu çığrından çıkaran bir felakette televizyonlardaki Moda programlarıdır.

Yapılan bu tür programlar hiç bir sûretle İslam ile örtüşmemektedir. Kadınlar başörtülü, çarşaflı bile olsa caiz değildir. Bu programları yapanlar da, yaptıranlar da, kanal sahipleri de, razı olanlar da, seyredenler de günahkârdır.

“Ey O Peygamber! Zevcelerine ve kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına hep söyle: Cilbâblarından üzerlerini sıkı örtsünler” (Ahzab 59)

Rabbimizin ayeti kerimesi açıktır ki bayanlarımıza Farz olan kapanmayı emrediyor. Günümüzde ise sözüm ona tarz olan kapanma şekilleri İslam’ın emrettiğinin dışında bir örtünme şeklidir.

Üstadın ifadesi de çok manidardır, “Ne üstünü kapa altını göster, Ne altını kapa üstünü göster, Her yerini kapa İmanını göster…”

Modern Kültür’ün olmazsa olmazlarından olan moda tuzağı toplumumuzu hem madden hem manen sıkıntılara sokmaktadır.

Sultanımızın ifadesiyle “Moda cehennemden bir Oda” sözü ne güzelde ışık tutuyor bu felaketin sonucuna…

Bununla kalmayıp, gencecik yavrularımızı da peşinden sürükleyen bu tahrip harekâtı toplumumuzu her yönüyle kötü etkilemektedir.

“İnandığı gibi yaşamayanlar, Yaşadıkları gibi inanır” sözü belki de ahir zamanda tecelli ediyor. Bizler İslam’dan ne kadar uzaklaşırsak şeytâni işler bizi o derece himayesine alıyor.

Cahiliye döneminde kız çocukları nasıl ki diri diri toprağa gömülüyorsa, bugünde modaya gömülmektedirler. Hem de kendi elimizle…

Nasıl mı? Evde ses çıkarmasın, başımızı ağrıtmasın diye evlatlarını televizyonun, internetin, tabletin başına oturtan anneler babalar, sizi örnek almayan evlatlar onları itelediğiniz ergümanları kendilerine örnek alacaklardır. Bu da onları toplum ahlakımızı bozan, Şeriatımıza karşı olan işlerle meşgul edecektir.

Neticesinde Timurtaş hocanın sözü akıllarımıza tekrardan gelecektir…

“Sokakta gezen çıplak kadınlardan, hangisi Müslümanın kızı veya karısı, hangisi Yahudi’nin karısı veya kızı belli oluyor mu, Siz söyleyin…”

Asr-ı Saadette Peygamberimizin terbiyesinde yetişen başta Sevgili Peygamberimizin eşleri ve Sahâbi hanımların, günümüz Müslümanları için örnek davranışları âşikardır.

Rabbim bizleri Efendimizin ve Onun Ashâbının kutlu yolu üzerine kâim eylesin. Ahlâkı ile ahlaklanmayı cümlemize nasip eylesin.

Tebliğ bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır.

Yorum yapın