Asıl İstismar Efendi Hazretlerimizin (K.S.) Önüne Geçmeye Çalışmaktır | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Asıl İstismar Efendi Hazretlerimizin (K.S.) Önüne Geçmeye Çalışmaktır


Dün basılı ve görsel medyada çıkan, İsmailağa Tv ile ilgi haberler, bizlere bir kez daha bazı gerçekleri açıkça göstermiş oldu.
Cübbeli Ahmet Hoca’nın açılan televizyon kanalının isminin İsmailğa TV olmasının, bir istismar olduğunu beyan etmesi oldukça yersiz ve asılsızdır. Henüz yayına girmemiş bir kanal hakkında sadece önyargıya dayanarak, istismar etmişlerdir demesi, ne akla ve ne de mantığa uygun değildir.
Televizyon haberinin, basına yansıması, bizlere çok önemli bir şeyi daha göstermiştir. Kanalın Cübbeli Ahmet Hoca ile uzaktan yakından ilgisi olmamasına rağmen onun kanalıymış gibi gösterilmesi, camiamızda yapılan her çalışmanın kendisine mal edilmesi gibi bir yanlışlığın olduğunu gözler önüne sermiştir. Çıkan haberlere baktığımızda Cübbeli Ahmet Hocanın, İsmailağa cemaatinin lideri ve tarikatın şeyhi gibi gösterilmesi de oldukça yanlış ve tehlikelidir.  Cübbeli Ahmet Hocanın, Cemaatimizin tek ve gerçek lideri olan Mahmut Efendi Hazretlerimizin (k.s.) önüne geçirilmeye çalışılması ya da böylesine bir algı oluşturulması yanlış olduğu kadar da tehlikelidir.
Cübbeli Ahmet Hocanın, cemaatin lideri gibi sunulması ve kendisinin buna sessiz kalması ya da bu hatanın ortadan kalkması için azami gayret göstermemesi, Efendi Hazretlerimizi (k.s.), istismar değil de nedir? Asıl en büyük istismar budur. Hal böyleyken Cübbeli Ahmet Hocanın, kalkıp İsmailağa Tv, kanalını kuranlara istismarcı demesinin hiçbir ahlaki yanı yoktur.
İsmailağa Tv’nin RTÜK tarafından onaylanmasına karşı çıkan tarafın CHP olmasını anlayabiliyoruz. Bu gayet normal bir şey. Ancak Müslümanların yapmasını anlamıyoruz. Anlamaya da çalışmıyoruz.
Yeryüzünde küfrü vaaz eden sayısız kanal varken, böylesine güzel bir gelişmenin Müslümanlar tarafından özellikle de cemaatimizin içinden tepki alması, oldukça düşündürücüdür. İslami hizmetler için kurulmuş bir TV kanalının açılmasına sevinerek, tebrik ve teşvik edilmesi gerekirken, karalamaya çalışmak, hangi İslami bakış açında var bilemiyoruz. İsmailağa Tv olarak bizler, çalışmalarımıza büyük bir özveriyle ve iştiyakla devam edeceğiz. Tepki verenlerin, kimlerin safında yer aldığını ve neye hizmet ettiklerini de halkımızın takdirine bırakıyoruz.
Buradan kamuoyuna tekrar duyurmak istiyoruz, İsmailağa TV’nin tek hedefi var o da; Efendi Hazretlerimizi (k.s.) tüm dünyaya tanıtmak ve bu ismin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmaktır. Bu kanal bu gaye üzerine inşa edilerek kuruldu ve Allah’ın izni ile de bu minval üzere yoluna devam edecektir. Yapılan yayınlar ile kimin ne kadar istismarcı olduğunu çok yakında halkımız müşahedede edecektir. O nedenle polemiğe girmek gibi bir niyetimiz yok. Çok yakında açılacak olan İsmailağa Tv’de yapacağımız programlarla zaten alması gereken cevabı almış olacaktır.

İstismar sizden, sükunet bizden, hüküm Allah’tandır.

Fatih Medreseleri – Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın