Asrın Çalışması İçin Geri Sayım Başladı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Asrın Çalışması İçin Geri Sayım Başladı


Şüphesiz Peygamberlerin ve Peygamber Efendimizin en büyük vazifesi tebliğ idi. Fatih Medreselerinin her sene Mayıs ayında düzenlediği Emri Bil maruf ve Nehyi Anilmünker çalışması için hazırlıklar tamamlandı. Asrın çalışması olarak sunumu yapılan ve güzel memleketimizin bütün illerini hatta her köşesini kapsayan ve sadece tebliğ için yüzlerce hoca, hafız ve bu işe gönül verenler tarafından düzenlenen bu kutsal vazife için artık gün sayılıyor.

İsmi Emri Bil maruf ve Nehyi Anilmünker yani iyiliği emretmek, kötülükten nehyetmek. Kısaca tebliğ vazifesi. Kitabımız Kur’an’da Ali İmran suresi 104. Ayeti Kerimesinde ‘’sizden insanları hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten nehyeden bir topluluk bulunsun. Gerçek kurtuluşa erenler onlardır.’’ Buyurularak bu kutsal vazifenin farzı kifaye olduğu bizlere beyan edilmiştir.

Bu emri yerine getirmek maksadıyla Fatih Medreseleri her sene Mayıs ayında bütün hoca ve talebe kadrolarıyla ve dışardan gönüllü olarak katılmak isteyen duyarlı Müslümanlarla 1 hafta boyunca il il, ilçe ilçe, köy köy emri bil maruf vazifesini icra ediyor.

Hiçbir siyasi ve ticari eylem ve söylemin yer almadığı bu kutsal görevde gezilen beldelerdeki her dükkan ziyaret edilip hal ve hatırları sorulup kendilerine dualar yapılarak başta dinimizin direği namaz ve Kur’an eğitimiyle alakalı telkinlerde bulunuluyor.

Bu sene yine yüzlerce Hoca, hafız ve gönül verenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek bu kutsal göreve 15 Mayıs’ta dualarla Fatih Medreseleri Genel Merkez’den çıkılacak.

Yorum yapın