Dev Emri Bil Maruf Çalışması 2.Gününde | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Dev Emri Bil Maruf Çalışması 2.Gününde


İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı  400 kişilik kadro  ile Türkiye’nin 81 ilini dolaşarak ilçe, köy, kasaba demeden gece gündüz çalışarak Emri bil Maruf Nehy Anil münker çalışması yapıyor. 16 mayıs Pazartesi günü başlayan çalışma da 2. Gün heyecanı yaşanıyor. Fatih Medreseleri Hocaları insanlara allah’ın emirlerini hatırlatıp yasak kıldığı şeylerden ise uzaklaştırmaya çalışarak Dini değerlerimizin korunmasına ve sahip çıkılmasına dikkat çekiyorlar.

İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı 2009 yılında Mahmut Efendi Hazretlerimizin himmetleri ile çıktığı emir bil maruf vazifesini başarılı bir şekilde devam ettiyor.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi’nin, Mahmut Efendi Hazretlerinin 40 araçlık Karadeniz Tebliğ Turunun akabinde başlattığı 81 İl’e 81 bir grupla Dev Emri bil maruf çalışması 2016 yılında binlerce kişinin Rabbini Tanımasına ve Dini Değerlerini hatırlamasına  vesile oluyor.

Köy, kasaba demeden türkiyenin en uzak bölgelerine en ücra köşelerine giden Fatih Medreseleri Tebliğ Gönüllüleri karşılaştıkları her vatandaşımızla hasbihal ederek dertlerşiyor.

Bizleri yoktan var eden Rabbimizin emri olan Dini yükümlülüklerimizi yerine getirmek için esnaflara, kahvelere, çay ocaklarına ve birçok farklı meclise sohbette bulunan Hocaefendiler, namaz kılma sözü, sakal bırakma, takke takma sözleri alarak vatandaşı bölgelerde bulunan camilere, kuran kurslarına ve medreselere yönlendiriyorlar.

Yapmış oldukları vazifelerde özellikle şer odaklarının zehirli pençelerinde kıvranan gençlere ulaşmaya çalışan Fatih Medreseleri Tebliğ Gönüllüleri Binlerce gencin uyuşturucu gibi madde bağımlılığından kurtulması için mücadele veriyor.

Gelecek nesillere dini değerleri ulaştırabilmek için Ülkemiz gençliğinin dini değerlerini çok iyi tanıması gerektiğini söyleyen Fatih Medreseleri Tebliğ Gönüllüleri Öncelikli hedeflerinin gençler üzerindeki manevi atmosferi yükseltmek olduğunu söylüyor.

81 ile 81 grupla dev emri bil maruf çalışmasının başmimarı olan İsmailağa cemaatinin öndegelen hocaefendilerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi FMTV ekranlarında yayınlanan 16.gün programına Emri bil maruf çalışmasında olduğu Kastamonu ilimizden telefon bağlantısı ile katılarak şu açıklamalarda  bulundu.

TEBLİĞ GÖNÜLLÜLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Günlük tebliğ çalışmalarının yanı sıra yıllarca her mayıs ayında yaklaşık 10 gün boyunca evlerinden, işlerinden, evlatlarından uzak kalarak gece gündüz demeden ve hiçbir maddi karşılık beklemeden sadece allahın emirlerini duyurmak için Türkiye’nin  her yerinde vazife yapan Fatih Medreseleri Tebliğ Gönüllülerine FMTV ailesi olarak İsmailağa Cemaati olarak Teşekkür Ederiz…

Yorum yapın