Dev Emri Bil Maruf Çalışması 3.Gününde | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Dev Emri Bil Maruf Çalışması 3.Gününde


İsmailağa Camiasının önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfının düzenlediği 81 grupla 81 ile Dev emri bil maruf çalışması üçüncü gününde tüm heyecanıyla devam ediyor. Van’dan Edirne’ye Hakkari’den Muğla’ya Trabzon’dan Antalya’ya kadar her il’de ilçe, köy, kasaba demeden emri bil maruf yapan Fatih Medreseleri Tebliğ Gönüllüleri bizlere ulaştırdığı görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz…

İsmailağa Camiasının önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfının düzenlediği 81 il’de 81 grupla Dev Emri Bil maruf çalışması üçüncü gününde.

Senelik rutin emri bil maruf çalışmalarının dışında dini değerlere sahip çıkılmasının gerekliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturabilmek için fatih medreseleri tarafından başlatılarak her yıl mayıs ayında yapılan emri bil maruf çalışmasında 2016 yılında da yine duygu dolu anlar yaşanıyor.

İl, ilçe Köy Kasaba ve ülkemizin en uzak beldeleri denilmeden türkiye’nin her yerine ulaşmayan çalışan tebliğ gönüllüleri gecenin bir kısmında yolculuk yapıyor bir kısmında istiharat ediyor Sabah namazının ardından ise tebliğ çalışmalarına başlıyor.

DAĞ, TAŞ DEMEDEN HER YERDE TEBLİĞ…

Çanakkale’de tebliğ vazife yapan FMTV programcılarında İsa Demir ve Musa Demir’in paylaştığı görüntülerde ise dağın başında bir çoban kardeşimize tebliğ yaptığı görülüyor.

KUMAR OYNAMAKTAN VAZGEÇİREN TEBLİĞ

Adıyaman’da tebliğ vazifesi yapan Recep karakaya hocamızın ise kahvehanede tebliğ yaptığı sıralarda kart oyunları ile meşgul olanların oyunu bırakıp sohbeti dinlediği görülüyor

TEBLİĞ GÖNÜLLÜLERİ HALKIMIZLA İÇİÇE

Eskişehir’de tebliğ vazifesi yapan Levent Turna Hocamız ve Şeref Altın hocamız ise yapmış oldukları vazifelerde halkın hal ve hatırlarını sorarak gençlerin dini ilimlere yönlendirilmesin için köy büyüklerine ricada bulunuyorlar

TEBLİĞLER VESİLESİYLE 20 KİŞİ NAMAZA BAŞLADI

FMTV programcılarından Recep konuk hocamız ise Zonguldak’ta yapmış oldukları tebliğ vazifesinde 20 kişiden namaz kılmaları yönünde söz aldıklarını anlatarak duygu dolu anları paylaştığı video ile özetliyor. Görüntülerde ise boş vakitlerinde ne yapması gerektiğini düşünen bir kişinin yapılan tebliğler vesilesi ile namaza başladığı görülüyor.

TÜRKİYE FMTV’Yİ SEVEREK İZLİYOR…

Türkiye’nin her yerinde FMTV seyircisi ile karşılan hocalarımız FMTV seyircileri karşılaşmanın yoğun mutluluğunu yaşayarak duygu dolu anlara şahit oluyorlar.

Recep konuk hocamızın tebliğ yaptığı sıralarda FMTV’yi çok sevdiğini söyleyen bir vatandaşımız ise sevgisini şu sözlerle dile getiyor…

Yorum yapın