Devletimiz Medreselere Sahip Çıkmalı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Devletimiz Medreselere Sahip Çıkmalı


Fatih Medreseleri’nin Kumrulu Şubesinde 7 yaşlarında hafızlığın bitiren ve şu anda Arapça ilimlerini bitirmek üzere olan İcazet Grubu, Masum Bayraktar Hoca Efendi’yi ziyarete geldi. Ziyaret esnasında önemli açıklamalarda bulunan Hoca Efendi, ziyarete gelen hoca adaylarına teşekkür ederek, devletimizin muhakkak sizlere ve medreselere sahip çıkması gerekiyor. Ülkemizin her yönden gelişmesi için sizin gibi ahlaklı, ilim yüklü gençlerin yetişmesine çok ihtiyacımız var dedi.

EN BÜYÜK İHTİYAÇ DİNDAR GENÇLİK

170 Şubesiyle Türkiye genelinde hafızlık ve Arapça ilimlerinin tahsili için büyük bir azim ve gayretle çalışan Fatih Medreseleri icazet merasimine hazırlanıyor. İstanbul Fatih’te bulunan Kumrulu Şubesinde 7 yaşlarında iken Hafızlığını bitiren ve Arapça ilimlerini tamamlamak üzere olan İcazet Grubuyla bir araya gelen Fatih Medreseleri Genel Başkanı ve İsmailağa Camiasının önde gelen isimlerinden Masum Bayraktar Hoca Efendi, Devletimizin şu anda en çok ihtiyacı olan şey şuurlu ve ahlaklı dindar gençliktir. Bu gün bu vazifeyi medreseler yerine getiriyor. Bu yüzden Devlet büyüklerimizin muhakkak medreselere sahip çıkması gerekiyor dedi.

HOCA ADAYLARI EKRANA HAZIRLANIYOR

İcazet Grubu adına açıklama yapan genç hoca adayı Ali Rıza Mavuş, ziyaretten çok büyük istifade ettiklerini ve yakında yeni bir programla ekranlara hazırlandıklarının müjdesini verdi.

FM TV ANA HABER HER GÜN 18.30’DA

www.fmtv.com.tr

Yorum yapın