Efendi Hazretlerimizin (k.s.) 13 Yıllık Sus Emri İle Sustuk | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) 13 Yıllık Sus Emri İle Sustuk


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi kurumumuza ve şahsına yapılan fiili ve sözlü karalama kampanyalarına karşı açıklamalarda bulunarak;

14 Seneden beri üzerimizde olmayacak ifadelerle, olmayacak isnatlarla, ağır ithamlar ve iftiralarla ciddi bir karalama altında olduğumuzu herkes biliyor.

Biz bu karalama kampanyalarına karşı Efendi Hazretlerimizin (k.s.) sunmuş olduğu şu sistemi hayata geçirdik.

Efendi Hazretlerimizin oğlu Abdullah Hoca ile Efendi Hazretlerimizin yanına gittik, Abdullah Hoca Efendi Hazretlerimize “bunlarla çok uğraşıyorlar” dedi, Efendi Hazretlerimiz de “ne isterler senden” dedi, bizde çalışmayı anlattık, Efendi Hazretlerimiz buyurdu ki; “Kulağını tıka, dilini damağına yapıştır, gönlünü Mevla’nın rızasından ayırma işine devam et” dedi.

Efendi Hazretlerimizin Müsaadesi İle Suskunluğumuzu Bozduk

Fitnelere karşı suskunluğumuzun bozulması hakkında da açıklamalara bulunan Hoca Efendi;

“Ve en netice 13 yıl konuşmadan sabrettik, Efendi Hazretlerimizden (k.s.) müsaade alarak geçen sene Ramazan-ı şerifte açıklama yaptık, bundan sonra bizimle alakalı kim konuşuyorsa bizde konuşacağız, Bu Pazar günü bir hoca kardeşimiz hanım hocaları Zeytinburnu’na sohbete götürüyor, yolda hoca kardeşimizi tanıyan kendini bilmez birisi kim olduğunu tespit ediliyor inşallah, kendi arabası ile Hocamızın minibüsünün önüne geçiyor, hocamızı bariyerlere vurdurmaya çalışıyor. Küfür ediyor hakaret ediyor ağza alınmayacak ifadelerle tahrik etmeye çalışıyor 4-5 kilometre böyle devam ettikten sonra sağa çek diyor, hoca kardeşimiz sağa çekiyor oda çekiyor ama durmuyor ilerliyor.

Bundan sonra başımıza bir olay geldiğinde, kendini bilmez biri size bir hakarette bulunarak bir laf söylediğinde hemen şikâyetçi olacağız.”

Avukatlarımız Vazifeye Başlamıştır, Tüm Davalarımızın Takibindedir

Kurumumuzun Avukatlarının vaziye başlayarak 7 dosyayı takip ettiğini ifade eden Hoca Efendi;

“Fatih Medreselerinin avukatı şuanda vazifeye başlamış bulunmaktadır, şikayetci oluyoruz, dosya numarasını avukatımıza teslim ediyoruz olayı onlar takip ediyor.

Efendi Hazretlerimiz (k.s.) dini nikah konusunda derki; “resmi nikahı yapın ondan sonra dini nikah yapalım” yani bu millette resmiyetten daha çok korkar, bizde bundan yola çıkarak resmiyete başvurduk.

“Biz yine konuşmayacağız, kesinlikle kimseye saldırmayacağız ve kimseye ağır ifadeler kullanmayarak vazifemize devam edeceğiz, ama bize saldırırlarsa da avukatlarımız vazifenin başındadır” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapın