Efendiye Rağmen Kimse İlerleyemez | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendiye Rağmen Kimse İlerleyemez


Fatih medreselerinin büyümesini neye bağlıyorsunuz?

 

Öncelikle Efendi Hazretlerimizin lafını yere düşürmemeye, bu şuura bu inanışa, bu samimiyete bağlıyorum.

 

Efendi Hazretlerimizin susun emrini yerine getirerek kim ne derse desin kulak asmayarak ilerledik. Yani Sultanımızı üzmezsen, O’nu darıltmazsan, çalışmalarda mutlaka başarıyı elde ediyorsunuz.

 

 

 

 

EFENDİYE RAĞMEN KİMSE İLERLEYEMEZ

 

Arkadaşlarımızın tamamı şunu çok iyi bilir ki, Efendiye rağmen kimse ilerleyemez. Efendi bir şeyi istemeyecek ve sen yürüyeceksin böyle bir şey söz konusu değil.

 

Bunun örneklerini hep beraber gördük. 2005’te malum şahıs ile alakalı olarak Efendi Hazretlerimiz bütün hocaları topladı ve bugüne kadar bu arkadaş ile çalışıyorduk artık çalışmıyoruz dedi. Anladığımız kadarıyla bu fitneye birileri alet oluyor ve kendi menfaatleri çerçevesinde fitneyi sürekli körükleyerek taze tutmaya çalışıyor.

 

FATİH MEDRESELERİ İSMAİLAĞA’NIN HALKA AÇILAN KAPISI

 

Efendi Hazretlerimiz cemaati terbiye etme hususunda ciddi bi gayret ile muhafaza etmiş ve cemaatin temellerini en mükemmel şekilde atmıştır.

 

Temeller atıldıktan sonra artık temellerin Türkiye’ye yayılması gerektiğini düşünürsek bu hareketin güzel bir yarış ile harekete geçirmenin zamanı gelmiştir.

 

Efendi Hazretlerimizin takdimi, o’nun güzelliklerini, camiamızın güzelliklerini bütün Türkiye’ye ve dünyaya yaymanın zamanı gelmiştir.

 

hbr1101d2

Yorum yapın