Emri Bil Maruf Ne Demektir? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Emri Bil Maruf Ne Demektir?


Fatih Medreseleri üç yüzü aşkın dev kadroyla Rabbimizin emri olan tebliğ vazifesini yerine getirmek için yarın yollara düşüyor. Her sene Mayıs ayının bir haftasını bu kutsal vazifeye ayırdıklarının altını çizen Masum Bayraktar Hoca Efendi, emri bil maruf ve mehyi anil münker öncesi bu hizmetle alakalı önemli bilgiler verdi.

EMRİ BİLMARUF NE DEMEKTİR?

80 ile 80 araçla 300 kişilik dev bir kadroyla Fatih Medreseleri hafız ve hocalarıyla yarın emri bil maruf nehyi anil münker vazifesini yerine getirmek için yollara düşüyor. Projenin mimarı olan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, asrın projesi olarak adlandırdığı bu büyük hizmetle alakalı önemli bilgiler verdi.

İSLAMIN BEKASI EMRİ BİLMARUFA BAĞLIDIR

Emri bil maruf vazifesinin önemine binaen açıklama yapan FATİH MEDRESELERİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ REŞİT KAZANCI HOCA İslam’ın bekasının tebliğ vazifesinin devamına bağlı olduğunu söyledi.

EMRİ BİLMARUFUN USULU NASILDIR?

Emri bil marufun zevkle yapılması gerektiğinin altını çizen Masum Bayraktar Hoca Efendi tebliğinin usulüne uygun yapılması gerektiğini söyledi.

HİÇ BİR MADDİ VE SİYASİ HEDEFİMİZ YOK

Amaçlarının sadece Allah rızası için dini hatırlatmak olduğunu söyleyen Hoca Efendi bu işte hiçbir maddi ve siyasi hedeflerinin olmadığın söyledi.

Yorum yapın