Fasıkların Haberlerine Bakış Açımız | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fasıkların Haberlerine Bakış Açımız


Seçimlere 47 gün gibi kısa bir süre kaldı. Seçimler yaklaştıkça,  ortalık bir hayli karışmakta, yerli yersiz bir sürü haberler ve yayınlar yapılmakta, seçilecek milletvekili ve siyasiler ise olmadık vaatler yapabilmektedirler. En çok yalanın konuşulduğu, en çok palavranın uydurulduğu, en çok dedikodunun yapıldığı, en çok iftira ve karalama haberlerinin ortalıkta dolaştığı zaman dilimi, seçimler öncesidir desek abartmış olmayız herhalde. Seçimlerin yaklaşması ile birlikte müslümanların aleyhine yapılan yayınlar ,müslümanları fitnelendirmeye yönelik haberler ve çalışmalarda da bir artış söz konusu.

Bilinmelidir ki bu haberleri yapan medya kuruluşlarının amacı, müslümanlara zerre kadar menfaat sağlamak, müslümanların lehine bir şeyler temin etmek değil, bilakis müslümanları birbirine düşürmek, onları zarara uğratmak ve Allah’ın ve Rasûlünün hükümlerini ortadan kaldırma gayretidir. Bu kimseler hakkında Rabbimiz : “Onlar Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Onlar istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.” buyurmaktadır. Onlar Allah’ın nurunu kalemleriyle, mikrofonları ile, ifade ve yazılarıyla, gazete televizyon ve medya kuruluşları ile söndürmek isteseler de bu uğurda her fırsatta müslümanların ayıbını arayıp zararını düşünen yayınlar yapan bu kimseler bilsinler ki; Allah nurunu tamamlayacağına yemin etmektedir. Siz istemeseniz de, Allah nurunu tamamlayacaktır ve sizler buna engel olamayacaksınız .

Bize gelince böyle kişi ve kuruluşların haberlerine kulak verip de hayrete düşmeye, hayal kırıklığına uğramaya gerek yok. Bu haberler son derece normal. Çünkü, akrebin özelliği sokmak, yılanın özelliği ısırmaktır. Yılan, çıyan ve akrep tıynetli bu kimseler den zaten müslümanlar olarak daha başka bir şey beklenebilir mi? Basiretli müslümanlar olarak bize düşen vazife; bu gibi fitne fesat saçarak, ortalığa zarar vermek isteyen kimselere kulak vermemek, doğruyu ve hakkı Allah ve Peygamber ölçülerinde aramaktır.Rabbimiz hucurat süresinde: “Ey iman edenler! Size bir fasık haber getirdiği zaman onun aslını astarını araştırın .Yoksa bilmeden bir topluluğu  musibete uğratırsanız da sonra  pişman olursunuz”. buyurmaktadır. Sonuçta pişman olmamak için yapmamız gereken; hele de şu seçim öncesinde ortalıkta uçuşan yalan, dolan, palavra, dedikodu, iftira ve karalamalara kulak vermememizdir. Her fırsatta müslümanların ayıbını, eksiğini, hatasını arayıp, müslümanların zararına   yayınlar yapan bu kimseler, bizleri birbirimize düşürmeye çalışsalar da Allah’ımızın ifadesiyle:  “Onlar size zarar veremiyeceklerdir.”kabilince yaptıkları fitne ve fesat hareketleri kendi başlarına dönecektir. Elhamdülillah öyle bir hale geldiler ki bu medya grubu ve yandaşları hakkında müslümanlarımız;  “onlar mı onlar daima bizim zararımızı düşünür, müslümanların lehine bir şey yazmaz .” anlayışı hâkim olmuştur. Bu medya grubu, eskiden  islam’a darbe vurmak için islam’ı ve müslümanları direk kötüleyerek bu karalamaları yaparlarken şimdilerde ise islam’i ifadeler çerçevesinde müslümanların itibar ettikleri esaslarla haberler  yapmaları, bunların bitişlerinin işaretidir. Şükürler olsun ki her türlü gayretlerine rağmen sesleri kesildi, taraftarları ve güçleri azaldı, varlıkları yokluğa mahkum oldular, bitişe yüz tuttular, son çırpınışlarını vermekteler. Müslümanların uyandığını birlik ve beraberliklerini ve samimiyetlerini görünce bunlar öfkelerinden ne yapacaklarını  şaşırmaları bizi son derece memnun etmektedir.

Yine bize yakışan bu medya grubunu bu davranışlarından vazgeçirmek konusunda uyarmak; Türkiye’mizde bu kadar maddi ve manevi nimetlerin içinde yüzdüğünüz halde, O Allah’a savaş açmayın, Allah’ın yolundan sapmayın, dünyanızı da, ahiretinizi de berbat etmeyin tavsiyesi yapmaktır.

Tebliğ bizden muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın