Fatih Medreseleri 100 Medrese Daha Açıyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri 100 Medrese Daha Açıyor


İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kurumlarında Fatih Medreseleri Vakfı İstanbul ve Türkiye Genelinde 100 Medrese’yi daha Hizmete Açıyor. Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi 41 İslami STK Yöneticisi ile yaptığı “İslami Eğitim ve Değerleri Koruma” konulu toplantı sonrası yaptığı açıklamada İsmailağa Camiası içerisinde Fatih Medreseleri Vakfı Bünyesinde 100 medreseyi hizmete açacaklarını ifade ederek, ismailağa camiasında eğitim görmüş tüm hocalara çağrıda bulunarak “hocalık görevi bekleyen tüm hocalarımıza kapılarımız açıktır” dedi.

İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kurumlarında Fatih Medreseleri Vakfı yeni bir açılımı daha hayata geçiriyor.
İstanbul ve Türkiye Genelinde 100 Medrese’yi daha Hizmete Açacak olan Fatih Medreseleri Vakfı Türkiye genelinde hizmet faaliyetlerini devam ettiren 41 İslami STK Temsilcisi İle İstanbul’da Yaptığı toplantının akabinde binlerce talebenin eğitim göreceği, binlerce hafız talebenin yetişeceği 100 medresenin açılması için çalışmalarını başlattı.
İslami STK’lar ile gerçekleştirilen toplantıda yöneticilere hitap eden Masum Bayraktar Hocaefendi, “İsmailağa camiasının medrese faaliyetlerinin daha da genişlemesi için” yeni medrese açılımına başladıklarının müjdesini verdi.

TÜM HOCALAR FATİH MEDRESELERİNE BAŞVURU YAPABİLİR

İsmailağa Camiasında eğitim almış ama göreve başlayamamış veya maddi sıkıntılardan dolayı hocalık görevi yapamamış hocalara çağrıda bulunan hocaefendi “bünyemize bulunan medreseler ve açacağımız 100 medrese içinde idarece ve hoca olarak görev yapmak isteyen 7’den 70’e tüm hocalarımıza kapımız açıktır” dedi.

EYLÜL 2017’YE KADAR AÇILIMLAR DEVAM EDECEK

İslam Ahlakının yaygınlaşması ve dini eğitimin artması için bu hizmete girdiklerini ifade eden Hocaefendi, “Mahmut Efendi Hazretlerinin “Çare Her mahalleye bir kız, bir erkek medresesi açmak” sözlerini hatırlatarak eylül 2017’e kadar medrese açılımlarının devam edeceğini duyurdu.

Diğer yandan İsmailağa Camiası içerisindeki Medreselerin Kalkınması kapsamında bir takım maddi sıkıntılardan dolayı hizmetlerinde aksama ve sıkıntı yaşayan medreselere de yardımda bulunacağı açıklandı.

Yorum yapın