Fatih Medreseleri Bir Kez Daha Kalitesini Gösterdi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Bir Kez Daha Kalitesini Gösterdi


İsmailağa Cemaati Önde gelen kanaat önderlerin Masum Bayraktar Hoca Efendi Konuk olduğu FMTV ekranlarında Fatih Medreseleri Vakfı’nın 14 Ağustos 2016 Pazar Günü İstanbul’da gerçekleştirdiği dev icazet organizasyonunu değerlendirdi. Hafızlık Sisteminin öneminden bahseden Hoca Efendi; hafızlık sisteminin önünün açılması için hem aziz milletimize, hem de hükümet yetkilileri ve devletimize çağrılarda bulundu.

İsmailağa Cemaati önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı 14 ağustos 2016 Pazar günü dev bir icazet organizasyonu ile 101 hoca ve hafıza icazet verdi.

FATİH MEDRESELERİ BİR KEZ DAHA KALİTESİNİ GÖSTERDİ

İslam âleminin özlemini çektiği bir tablonun oluştuğu, duygu dolu anların yaşandığı muhteşem icazet organizasyonunu FMTV ekranlarında değerlendiren Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Fatih Medreseleri vakfını bir kez daha hafız yetiştirme başarısını gösterdiğini ifade ederek “kaliteli hafız yetiştirmek tecrübe ister” dedi.

HAFIZLIĞI HALK OLARAK BENİMSEMELİYİZ

Hafızlığın önemine dair birçok değerleri sunumlarda bulunan Hoca Efendi; “Bir hafızın yetişme sürecine de değinerek” Halkımızın hafızlık müessesine daha çok sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

HÜKÜMETİMİZ YÖNLERDİRMEDE ÇOK DİKKATLİ OLMALI

14 Ağustos’ta gerçekleşen 101 hoca ve hafızlık icazeti gibi icazet merasimlerinin çoğaltılması gerektiğine de dikkat çeken Hoca Efendi; “İslam aleminin geçtiği bu zorlu döneminde halkımızı yönlendirdiğimiz kişiler çok önemli” diyerek hükümetimize ve devletimize çağrılarda bulundu.

DEVLET BÜYÜKLERİ HAFIZLARIN YANINDADA GÖZÜKMELİ

Masum Bayraktar Hoca Efendi Abdi ipekçi ve Sinan Erdem Spor salonlarında Fatih Medreselerinin geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu birçok büyük organizasyona davet edilmelerine rağmen devlet büyüklerinin gelmemelerine Haklı olarak sitemlerde bulundu.

Hafızların devlet büyüklerinin de icazetlerinde olmalarını arzu ettiklerini ifade eden Hoca Efendi;  diye konuştu.

Yorum yapın