Fatih Medreseleri Çalışıyor, Çalıştırmaya Devam Ediyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Çalışıyor, Çalıştırmaya Devam Ediyor


29-30 Mayıs 2015 Cuma ve Cumartesi günlerinde Fatih Medreseleri bünyesindeki 41 adet Vakıf Dernek ve Sivil Toplum kuruluşu temsilcisi ve başkanı hoca arkadaşlarımızla ayda bir yaptığımız mutat toplantımızı gerçekleştirdik.

İki gün boyunca devam eden istişare ve değerlendirme toplantılarımızda; medreselerimizde sene sonu itibarıyla geldiğimiz son nokta, yaz kurslarımızda gündüzcü ve yatılı olmak üzere toplamda 10 bine yakın talebe alınması, 2014- 2015 eğitim dönemi sene sonu merasimlerinin her kursta yapılıp tamamlanması, hoca ve çalışan personelimizin maaşlarının daha da bir iyileştirilmesi, Ramazanı şerif ile alakalı son hazırlıkların tamamlanması, Televizyon çalışmaları, yeni kadroların yetişmesi, 17 Mayıs 2015 tarihi itibariyle camiada başlayan yeni dönem çalışmaları vb. konular ele alındı.

Yazı İşleri Ķurulu’nun etkinliği, özellikle Efendi Hazretlerimize yapılan haksızlıklarla alakalı yazıların camiada uyandırdığı tesirlere dikkat çekildi.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin; “17 Mayıs 2015 tarihi itibariyle İsmailağa Camiasında yeni bir dönem başlamıştır. 15 senedir bize ve Efendi Hazretlerimize yapılan haksızlık ve iftiralar karşısında bundan sonra suskun kalmayacağımızı bildiriz.

Bize ve Efendi Hazretlerine haksızlık yapanlar, kendilerini Efendi Hazretlerinin yerine koyup, Efendilik taslayanlarla her türlü mücadelemiz devam edecektir.

Efendi Hazretlerimiz ve Cemaatimiz bize; Allah’ın en büyük nimeti ve emanetidir. Bu büyük nimete karşı şükrümüzü, emanete karşılık sorumluluğumuzu yerine getirebilmek için; yazılarımızda Efendi Hazretlerimize karşı yapılan yanlışlık ve haksızlıkları ele aldık.

Mecellede bir kaide var; “Def- i mefsedet, celbi mashattan evlâdır.” Yani zarar verecek şeyleri ortadan kaldırmak, fayda verecek şeyleri temin etmekten önceliklidir. Efendi Hazretlerimiz gibi büyük bir nimete şükür ve emanet sorumluluğumuzu yerine getirme gereğince, Efendi Hazretlerimizin yanlış anlayış ve nakıs görüşlerden kurtararak O’nu tanıtmış olacağız.

Fatih Medreseleri, bundan sonra daha güçlü bir hale gelmiştir. Merkez binasıyla güçlenmiştir. Televizyon çalışmalarıyla güçlenmiştir. O televizyon çalışmalarını yürütecek kendisinin yetiştirmiş olduğu kadrolarıyla güçlenmiştir.

Yazı işleri ile daha güçlü bir hale gelmiştir. Bundan sonra camiada yeni bir devre başlamıştır. Hiç kimse bu camiayı artık kafasına estiği gibi yönetemeyecektir. Kendi şahsi emellerine bu camiayı alet edemeyecektir. Bu camia sanki onunla kaimdir anlayışla davranamayacaktır. Davranırsa, kim bu kapıya, Efendi Hazretlerimize layık olmayan bir tutum içinde bulunursa karşısında Fatih Medreselerini bulacaktır. 17 Mayıs’dan sonra, artık asla öncesi ile bir olmayacaktır.

Şükürler olsun Rabbimize ki, bu davada eğitimse eğitim, çileyse çileye tahammül, mücadele ise her türlü mücadeleyi hep birlikte bizimle beraber göğüsleyen, yaşayan, yaşatan hocalarımızla bir arada bulunmak; bizlere son derece gurur ve onur veriyor.” şeklindeki açıklamaları duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

“İstişarede bereket vardır” diyen katılımcı hoca efendiler, bu toplantılarla yenilendiklerini, tekrar bir can bulduklarını, camia adına daha bir ümitlendiklerini ifade ettiler.

İki gün süren toplantı, Hoca Efendilerin görüş ve fikirlerinin alınması dua ve temennilerle son buldu.

Çalışmak, çalıştırmak bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın