Fatih Medreseleri "Hatun Saray" Şubesinde Karne Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri “Hatun Saray” Şubesinde Karne Merasimi


1986 Yılında Hizmete başlayarak Tüm Türkiye’de Osmanlıdaki medrese sistemini medreselerinde hayata geçiren Fatih Medreseleri Hizmetleri Hızla Devam Ediyor. Fatih Medreseleri Konya Şubesinde talebelerin karne ve yaz sonu merasimi gerçekleşti aşrı şeriflerle başlayan merasim çocukların hadis ve ayet sunumları eşliğinde devam etti. Ardından hocalar teşşekkür konuşmaları yaptılar. Son Olarak Fatih Medreseleri Anadolu Heyet kurulundan Sadullah Vural Hoca Günün Önemi binaen Açıklamalarda bulundu. Merasim sonrasını FMTV Ekranlarınada Röportaj veren Sadullah Vural Hoca Duygu ve düşüncelerini aktardı.

1986 Yılında Hizmete başlayarak Tüm Türkiye’de Osmanlıdaki 4+4+4 sistemini medreselerinde hayata geçiren Fatih Medreseleri Hizmetleri Hızla Devam Ediyor. Her kesime ve yaşa hizmet eden Fatih Medreseleri okula gidenlere sabah ve öğleden sonra, yaşlı amcalara veya orta yaşdaki insanlarla akşamları kuran eğitimi vererek Peygamberimizin buyurduğu üzere beşikten mezara ilim taleb ediniz ifadesi gereğince her yaşta insana hizmet vermektedir.

Fatih medreselerinin Anadolu şubelerinden Konya Hatun saray Şubesinde görkemli bir merasim gerçekleşti. Merasimin Sunuculuğunu kurs müdürü Muğdat Çelik Hoca’nın yaptığı Merasimin Açılışı Mustafa  Arslan Hoca’nın Aşr-ı Şerifiyle Başladı.

Aşr-ı Şerifin ardından Fatih Medreseleri Anadolu Heyet kurulundan Sadullah Vural Hoca Günün Önemi binaen açılış konuşması yaptı.

MERASİMDE MUS’AB BİN UMEYR’İN HAYATI ANLATILDI

Merasimde minik talebelerin kürsüye yetişmediği gözlemlendi. Buda konuklar arasında  bu kadar küçük yaşta  ilim öğrenmek ne güzel diye yorumlara neden oldu. Gelen Konuklar Talebeleri hayranlıkla izledi. İşte o talebelerde İbrahim Can kendine örnek olarak seçtiği Peygamber sevdalısı olan, ilk Medine’ye gönderilen öğretmen  Musab bin Ümeyrin hayatını anlatıyordu.

MERASİME DAHA KUR’AN NEDESİN ŞİİRİ DAMGA VURDU

Programın akışı Ebu Bekir Akpınar ile Furkan Akpınar ve Mehmet Kayabaşı Talebelerin daha kuran nedesin ve Gel Kardeşim Şiiriyle devam etti.

Daha sonra talebelerden Ali Akman ile Mevlüt Yalım Peygamber Sözleri ve Allah’ın Kelamını Okuyarak Manalar verdiler.

Programa davetli hocalar ve kursta hocalık yapan hocalar teşekkür konuşması yaptı.

Merasimde Talebelerden oluşan İlahi Gurubu o bülbül sesleriyle İlahiler söyledi.

ic

Yorum yapın