Fatih Medreseleri Vakfında Büyük Buluşma | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Vakfında Büyük Buluşma


İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin farklı farklı illerinde vazife yapan 50’ye kayın STK Yetkilileri ve Hocaları Fatih Medreseleri Vakfı Genel Merkezinde Buluştu. Geçtiğimiz 3 aylık süre içerisindeki Medrese faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda Rabbimizin Kelamı ve Bizlerin Rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in Tüm dünyaya yayılmasının için devam ettirilen faaliyetlerin bir adım daha hızlandırılması kanaatine varıldı.

3 aylık çalışma faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantı Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ile başladı.

Fatih Medreseleri Merkez Takip Kurulu Başkanı Yavuz Selim Ulusal Hoca 3 aylık süre içerisinde yaptıkları inceleme gezilerinden çıkarılan notları paylaşırken,  Fatih Medreseleri Heyet Kurulundan Mesut Özdemir Hoca İse 2016 yılı içerisinde 300 talebe’ye Hafızlık icazeti verileceğinin müjdesi vererek toplu bir icazet töreni için çalışmaların başladığını aktardı.

HEDEFİMİZ; İNSANLIĞI KURAN-I KERİM İLE BULUŞTURMAK

Medreselerdeki eğitim ve faaliyetler hakkında yapılan istişarelerin ardından İsmailağa Cemaati Önde gelen Hocaefendilerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi bir konuşmaya yaptı.

Hocaefendi yapmış olduğu konuşmasında vazife yapan hocalardan daha gayretli çalışmalarını isteyerek “hedefimiz Kur’an-ı Kerimin Buyurduklarını” tüm insanlığa ulaştırmaktır” dedi.

Masum Bayraktar Hocaefendi’nin konuşmalarının ardından 3 ay içerisinde yapmış oldukları çalışmalarla ön plana çıkan kurs yetkileri ve sınıf hocalarına azimli çalışmalarından dolayı başarı plaketleri takdim edilerek toplantı programı dualarla sonlandırıldı.

Yorum yapın