Fatih Medreseleri Vakfından Yepyeni Çalışmalar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Vakfından Yepyeni Çalışmalar


Fatih Medreseleri Vakfı Geleneksel Genel Hocaları Toplantısında Buluştu. Fatih Medreseleri Vakfı yakın zamanda Mekke’de menfur bir saldırıya maruz kalmış olmasına rağmen Toplantının ana maddesinde “Medrese Açılımları ve Türkiye’nin manevi gelişimi” konuları vardı.

TOPLANTI AŞR-I ŞERİF İLE BAŞLADI

Toplantının sunuculuğunu burak doğan hoca yaparken konya şubesi yetkili hocalarından muğdat çelik hoca ise programı aşrı şerif tilaveti ile başlattı.

BÖLÜCÜLERE KARŞI SÜRECİ DAHA SIKI TAKİP EDECEĞİZ

Okunan Kur’an-ı kerim tilavetinin ardından Açılış konuşması yapan recep konuk hoca “Mekke’de yapılan saldırı ile ilgili bilgi vererek, İsmailağa Cemaatine vurulmak istenen bu lekeye engel olmak için Fatih Medreseleri Vakfının süreci çok sıkı takip edeceğini aktardı.

FATİH MEDRESELERİ VAKFINDAN YEPYENİ ÇALIŞMALAR

Toplantıda söz verilen Mesut Özdemir hoca ve Anadolu Sorumlularını Temsilen kürsüde bulanan Mustafa kartal hoca Medreselerin son durumu hakkında bilgilendirme yaparak değerlendirmelerde bulundu.

HER MAHALLEYE BİR KIZ, BİR ERKEK MEDRESESİ AÇALIM

Mahmut Efendi Hazretlerinin en zor dönemlerde bile Medrese Faaliyetlerini devam ettirdiğini ifade eden hocaefendi; “Her mahalleye medrese açmak için mücadele edeceklerini söyleyerek açılan medreselerde yapılacak islami faaliyetlerin Türkiye’nin manen gelişmesine katkı sağlayacağının altını çizdi.

Yorum yapın