Fatih Medreseleri'nden Kamuoyuna Duyuru | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’nden Kamuoyuna Duyuru


19.09.2016 tarihinde Turkuaz Medya Grubu yayın organlarından kamuoyuna servis edilen ve Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, hocalarımız, vakıf ve derneklerimiz ile alakalı tamamen asılsız yalan ve iftiralarla dolu, medya terörünün haysiyet cellatlığını yansıtan iftiralarını lanetle kınıyoruz.!

Fatih Medreseleri Vakfı, İsmailağa İlim Hizmet ve Yaşatma Derneği, Hafızları Yaşatma Derneğimizin yöneticileri, hocaları, ve genel başkanımız Masum Bayraktar Hoca Efendi hakkında ; “Efendi hazretlerimiz tarafından kovulma, paralel yapı ile bağlantılı olma, dolandırıcılık ve lüks hayat yaşama” gibi hak ve hakikatle asla alakası olmayan, tamamen yalan ve iftiralarla; başta Genel Başkanımız Masum Bayraktar Hoca Efendinin, hocalarımızın ve kurumlarımızın asla bir alakası olmadığını halkımızın ve kamuoyunun bilmesini isteriz.

Esasen bu yalan haber ve iftiraların kaynağını camiamıza 90’lı yıllarda Akfa Holding üzerinden sızan ve 2000’li yıllarda ise tüm kurum ve organları ile İsmailağa Vakfını işgal eden paralel yapı oluşturmaktadır.

Bu karalama ve iftiralar Hızır Ali Muratoğlu ve Bayram Ali Öztürk hocalarımız gibi camiamızın iki güzide hocasının hunharca katledilmesi ve camia  içi fitne, fesat, ayrılık ve gayrılık tohumları ekmek gibi bizlere çok ağır bedeller ödeten, hem camiamızın içini boşaltmaya, hem de camiamızı yeniden dizayn etmeye ve kendilerinin camiamızdaki yapılanmalarının ortaya çıkmasını engellemeye yönelik Belaltı Medya Terörünün en çirkin örneklerinden başka bir şey değildir. Halkımız ve kamuoyu çok iyi bilmektedir ki genel başkanımız Masum Bayraktar Hoca Efendinin atılan iftiralar ve para toplama ile hiçbir alakası yoktur. Hocamızın ve hocalarımızın hayatı ve yaşam tarzı ise herkes tarafından bilinmekte ve ortadadır.

Hayatını, Efendi Hazretlerimizin ideallerini ve davasını yaşamak ve yaşatmak uğruna Kur’an ve Medreselere hizmete vakfetmiş ve Kuran ve Efendi Hazretleri için yapılan her türlü fedakârlığı az bulan genel başkanımız Masum Bayraktar Hoca Efendi ve hocalarımızın mücadelesi, bu iftiraların gerçek olmadığını zaten ortaya koymaktadır. Bu yapılan haksız iftira, karalama ve tezviratlar; camiamızdaki tüm hocalarımızın ve Efendi Hazretlerimizin başarılı çalışmalarını engellemek için yapılmış ve neticede Efendi Hazretlerinin dahi İsmailağa’dan uzaklaştırılarak, kendilerini işin başına yerleştirmiş, paralel yapının camiamız üzerindeki darbe girişiminden başka bir şey değildir.

Camiamız üzerinden bizim üzerimize geliyorlar ki, kendileri için hedef saptırabilecekleri bir alan açmış olsunlar.

Atılan tüm bu iftiralar ve 20 yılı aşkın süredir camiamızın üzerinde yapılan tüm projeler, camiamızın içine sızmış ve İsmailağa Vakfını kuşatmış haysiyet cellatlarının bu camianın içini boşaltma operasyonundan başka bir şey olmadığını halkımızın ve kamuoyunun bilmesini isteriz.

Tüm bu iftira ve karalamalar, bizi bizimle ulaştırarak bizi bize kırdırarak, kendi içimizde enerjimizi birbirimizle kavgaya harcayarak, cemaatimizi suçlu gösterme çabalarından başka bir şey değildir.

Halkımızdan İslam’a, Müslümanlara, ülkemize, milletimize ve özelde camiamıza kurulan bu tuzakların farkında olmasını ve her türlü asılsız iftira ve karalamalara itibar etmemelerini ve bu iftira ve karalamaları yapanlarla dünyada yasal ve hukuki haklarımızı almak için, ahirette de Allah huzurunda hesaplaşacağımızı halkımızın ve kamuoyunun bilmesini isteriz.

Fatih Medreseleri

 

 

 

Yorum yapın