Fatih Medreseleri'nin Çalışmaları ve Faaliyetleri | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’nin Çalışmaları ve Faaliyetleri


Hocam son yıllarda ismini ve çalışmalarını sıklıkla duyduğumuz İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde kamuoyunun merakla ve ilgi ile izlediği Fatih Medreseleri hakkında bize kısaca bilgi verir misiniz? Nedir Fatih Medreseleri ve neler yapar?

 

FATİH MEDRESELERİ’NİN ÇALIŞMALARI VE FAALİYETLERİ

 

Fatih Medreseleri, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) idealleri doğrultusunda hizmet veren bir medresedir. Arzumuz Sultanımızın güzelliklerinin tamamını Türkiye ve tüm Dünya’ya yaymaktır. 4 yaş 4 ay 4 günlük iken eğitim hayatına çocukları başlatır ve talebenin yaşına göre eğitim verir.

 


SIBYAN EĞİTİMİNİ İLK BİZ BAŞLATTIK

 

4 yaş 4 ay 4 günlük iken ifadesini açıklamak gerekirse biz buna okul öncesi eğitim diyoruz. Şükürler olsun 1996 yılında ilk defa bu sistemi Fatih Çarşamba’da biz gerçekleştirdik. İlk açıldığında sıbyanları okutuyorlar diye tepki görmüştük ama Elhamdülillah şu anda Diyanet camiası ve bütün cemaatlerin arzu etmiş olduğu bir sistem oldu. Allah’ım devamını tamamını nasip eylesin.

 

4 yaş 4 ay 4 günlük iken aldığımız talebeyi hafızlık ve Arapça eğitimini verdirerek kısa bir zamanda hoca yapıp İstanbul ilçelerinde ve Türkiye’nin illerinde açmış olduğumuz medreselerde vazifelendiriyoruz.

 

45 STK İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ

 

Bizim asıl maksadımız eğitim çalışmasıdır. Ama halka dönük çalışmalarımız da vardır. Halka dönük çalışmalarımız; Türkiye Hatibini Seçiyor, Örnek Genç Konferansları, Hayat Dersleri ve bunun gibi halkımızı bilgilendirme teşvik etme faaliyetlerimiz 45 sivil toplum kuruluşu ile beraber devam etmektedir.

 

Genç, çalışkan ve dinamik kadromuz ile beraber kısa bir zamanda Türkiye’nin her tarafında 175 şube ile beraber çalışmaya devam etmekteyiz.

 

Yorum yapın