Fatih Medresleri'nden Regaip Kandilinde Kurban Dağıtımı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medresleri’nden Regaip Kandilinde Kurban Dağıtımı


İsmailağa Cemaatinin Önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Regaip kandili münasebetiyle halkımızın desteği ile kestirdiği kurbanları ihtiyaç sahibi ailelere ve savaş mağduru Suriyeli ailelere ulaştırarak gariplerin yüzlerini bir kez daha güldürdü.

İsmailağa Cemaatinin Önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Regaip kandili münasebetiyle kurban kestirdi.

3 ayların başlangıcı olan recep ayını kavuşmanın şükrünü eda etmek için Regaip kandilinde hayır severlerin desteği ile kurbanlar kestiren Fatih Medreseleri vakfı kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahibi ailelere ve savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan savaş mağduru ailelere dağıtarak gariplerin ve yoksulların yüzünü birkez daha güldürdü.

MÜSLÜMANLAR YOKSUL KARDEŞLERİNİ UNUTMAMALI

Receb-i Şerif ayına kavuşmanın şükrünü eda etmek niyetiyle yapılan kurban organizasyonu öncesi ülkemiz Müslümanlarına hatırlatmalarda bulunan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi “dinimizin özel günlerini fırsat bilerek kardeşliğimizi pekiştirmek adına Dünyanın Her yerinde ki garipleri, yoksulları hatırlamanın, onlarla paylaşmanın çok önemli olduğu vurguladı.

PAYLAŞMA, İFTAR VE DUALARLA KANDİL PROGRAMI

Regaip Kandil Sabahı, Sabah Namazının ardından kesilen kurbanlar ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak amacıyla paketlenerek hazırlandı. Öğle saatlerine doğru Fatih Medreseleri Vakfı Genel merkezinde yapılan dağıtım ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzleri güldürüldü.

Kandil akşamı verilen iftar sonrasında ise kur’an-ı kerimler okunup, hatmi şerif duaları yapılarak sohbetlerle ile Regaip kandili manevi bir atmosferde ihya edildi.

Yorum yapın