Gençliğimiz İçin Neler Yapıldı? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gençliğimiz İçin Neler Yapıldı?


dsc_0061

Bu gençliğin din yolunda şuurlanması için, din yolunda buluşması için, din ile tanışması için, Allah ile tanışması için, Peygamber ile tanışması için, Kur’an ile tanışması için mücadele vermeyen kim olursa olsun, hangi makamda olursa olsun eğer bu gençliğin, ahiretini düşünmeyip sadece ve sadece zevklerini düşünme mantığında büyüyen kim olursa olsun vebaldedir, sorumludur. Allah’a cevabını veremeyecektir.

 

Açık ve net söylüyorum. İsterseniz kitapları inceleyin, isterseniz mahşerde görüşürüz, ama mahşere kalmasın inşallah, Dünya’da uyanalım. Çünkü bu gençlik son derece tehlikeye gittiği halde, elinden tutulmayan bir dönemde yaşıyoruz.

 

Her türlü inceleyebilirsiniz. Bakın ifade kullanıyorum. Hocalarımız, doktorumuz, diğer arkadaşlarımız, esnafımız burada sorabilirsiniz. Camilere gerçekten güzel bir şeyler elde etmek için, bir şeyler yapmaya çalışıldı. Doğru mu? Doğru.

 

Hastanelerimiz için gerçekten çok ciddi mücadele verildi. Açık söylüyorum. Eski hastaneler nerede, şimdi nerede? Gerçekten çok iyi çalışmalar yapıldı. Doğru mu? İtirazı olan var mı? Yok, kimse kendini kandırmasın.

 

Ve bunun gibi Türkiye’nin ekonomik gücünün artması için, Dünya’da söz sahibi olması için gerçekten büyük mücadeleler verildi. Doğru mu? Doğru ve uzatabiliriz. Ama aynı şeyi gençlik için, genç kızlarımız için ciddi bir çalışma yapıldı diyebilir miyiz? Herkes kendine sorsun.

 

Şahsen beraber yaşıyoruz Türkiye’de değil mi? Bak her şey için gerçekten güzel mücadele verildi, teşekkür ettim. Ama gençlik için aynı ifadeyi kullanmıyorum. Allah’ım bu yolda inşallah hepimize güzel gayretler nasip eylesin. Bu yolda duyarlılık nasip eylesin.

 

Gençlerimizi ve yavrularımızı mutlaka küfür bataklıklarından kurtarıp imanla tanıştırmayı, Kur’an’la tanıştırmayı hepimize ikram eylesin.

 

Mevla’m hepinizden razı olsun.

 

 
haber102502032013

Yorum yapın