Hoca Efendi'nin Genel Toplantıdaki Teşekkür Konuşması (08.06.2013) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hoca Efendi’nin Genel Toplantıdaki Teşekkür Konuşması (08.06.2013)


dsc_0183

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Fatih Medreseleri Genel Toplantısında konuşma yaparak bir çok konu üzerinde açıklamalarda bulundu.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Teşekkür konuşmasından:

 

Bu davada beraber yürüyoruz Elhamdülillah, medreselerde ve çalışmalarda beraberiz, bütün gayretlerimiz bu iş için. O yüzden Allah’ım bu yolda gayretimizi, sevgimizi ve iştiyakımızı arttırsın.”

 

 

“Efendi Hazretlerimiz (k.s.)’in yüzünü güldürmeyi hepimize ikram eylesin, ihsan eylesin ve bu yolda yapılması gereken neyse ilkini biz yapalım, bize yakışır. Hep beraber ne gerekiyorsa şartlar ne istiyorsa o şartlarda en güzelini yapıyorsunuz, Her türlü fedakarlıkları yapıyorsunuz, her türlü zorluğa karşı göğüs geriyorsunuz ve her türlü ifadelere karşı susmayı biliyorsunuz o yüzden Allah’ım hepinizden razı olsun. Bu yolda gayretinizi arttırsın inşallah.”

 

“Unutmayın arkadaşlar! Her zaman peygamberlerin ve sahabe-i Kiramın hayatlarından bahsedildiğinde onların mutlulukları anlatılmaz, sıkıntılar konuşulur ama sıkıntı neticesinde de hep muzaffer olmuşlardır.”

 

“Mevlamız Buyuruyor ki; “Allah’ın yardımı yakın, Müminlere müjdele; “Allah’ın yardımı geliyor inşallah” o yardımı celp edeceğiz çekeceğiz ve mutlaka fetih kazanacağız”

 

“Bu davada Efendi Hazretlerimiz (k.s.)’in o güzelliğini, o mükemmelliği ve müceddidliğini kabul etmiş bu davaya inanmış kardeşlerim sizlere müjdeler olsun Allah’ın yardımı yakındır inşallah, Allah bu yoldan bizleri ayırmasın.”

 

Yorum yapın