Hocamızın 10.04.2014 Tarihli Perşembe Sohbeti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hocamızın 10.04.2014 Tarihli Perşembe Sohbeti


Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin 10.04.2014 tarihinde Medine Mescidi’nde yaptığı sohbet.

Sohbetten başlıklar;

Ne buyuruyor Efendimiz; “Hangi Sahabeye uyarlarsa hangisinin peşinden giderlerse hidayeti bulurlar.” Allah’ım bize de ahlakı nasip eylesin, bizimle yaşayan kaliteli Müslüman olsun, örnek Müslüman olsun, başarılı Müslüman olsun, cennette en yüksek makamlara ulaşan Müslüman olsun.

Gözlerimizi bir türlü koruyamadık, gözlerimizi bir koruyabilsek o zaman gönlümüze, kalbimize hoş olmayan şeyler gitmeyecek, “göz kalbin yoludur” gözle gördüklerim direk kalbe iniyor.

Ahirette bir kalkarsın bakarsın ki, defterinde o biçim iftiralar, ya ben böyle iftiralar yapmadım, ben yapmazdım dersin, yapmazdın ama onun bunun dolduruşuna geldin, o dedilerle bu dedilerle millete saldırdın, Mevla hepimizi kayırsın.

Ahirette tüm peygamberler nefsi nefsi diyerek kendilerine müracaat edenleri diğer peygambere yönlendirdiler, “En son müracaat Hazreti Muhammet Mustafa (s.a.v.)’ya, itiraz hiç yok, direk Rabbimize, direk secdeye” o yüzden kıymet bilmemiz lazım.

Peygamberinin senin için her türlü fedakarlığı yaparken, senin için Rabbine secdelere kapanırken eğer senin Peygamberine karşı sevgin, muhabbetin azsa mahcup olursun.

İnsan ahirette kurtuluşa ererse, ama biliyorsun ki sevdiğin oğlun olabilir, kızın olabilir, herkes kendisini bilir herkesin gönlünde bir sevdiği vardır kendin kurtulmuşsun ama onların durumu belli değil, Mevla’ya müracaat eder misin? Edersin. Evladın için, için yanar, ama o Peygamberin bize düşkünlüğünü, ümmetine karşı olan sevgisini, merhametini anlayamıyoruz. Peygamberimiz “ümmeti ümmeti” buyuruyor, bizde inşallah “Nebiyyi Nebiyyi” diyeceğiz.

Yorum yapın