İzdivaç Programlarına Dikkat | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İzdivaç Programlarına Dikkat


Halkımızın maddi manevi değerlerine zarar veren programların başında izdivaç programları gelmektedir. Bu programlar insanımızın ahlakını ve aile yapısını bozmaya ve milletimizin toplumsal birliğini zedeleyen yayınlardır. Cahilane bir anlayışla bir evliliğin bir aile yuvasının kurulabileceğini nasıl düşünebiliriz. Maddi bir takım ifadelerle tatlı bir kaç sözle güzelliklerin ön plana çıkarılması ile hiç araştırılmadan incelenmeden manevi yönlerine bakılmadan birtakım maddi şakşakçıların tezahüratlarıyla Allah ve resulünün haram kıldığı temellerinin son derece batıl oldu bir bina ile meydana gelen bu evliliklerden zararlardan başka ne beklene bilir.

Bu konuda efendimiz (S.A.V.) bir kadın dört şeyi için nikah edilir güzelliği, malı, soyu ve dini. Sen dini güzel olanı seç buyurarak evliliğin bereketli ve başarılı olmasının ölçülerini koymuştur. Seviyesiz programların gençliğimizi genç kızlarımızı son derece hoş olmayan ahlaklara sürükleyip adeta köle pazarında satış yapar gibi 77 milyon insanın gözü önünde çirkin bir alışveriş havası estirmektedir. Sırf şöhret ve gösteriş uğruna kendisinin yakınlarının ve dünya milletlerine karşı milletimizin onurunu ayaklar altına alarak bu pervasızca davranışları sergilemek üzere oraya çıkan şahısları da tövbe etmeye davet ediyoruz.

Evlilik kurumunun bir şova dönüştürüldüğünü evlenecek insanlarla alay geçirdiği seviyesi son derece düşük bu programların kaldırılıp onun yerine milli ve manevi değerlerimize uygun bir aile yapısını kuvvetlendiren yayınlar yapılması gerekmektedir. Sizden olan bekarları evlendirin ayeti kerimesi gereğince bu evlilik konusunda devletimizin, diyanetimizin, sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde bir kurum kurularak gençliğimizi zinadan ve ona giden yıllardan korumamız gerekir. Eğer bu sahiplenme duygusunu hayata geçiremez isek gençliğimiz bu gibi programların kucağına itilmiş olur. ve aile kurumumuz yıkıcı programların etkisinden kurtaramamış oluruz.

aile yapımızı korumak bizden muvaffakiyet allah’tandır

 

 

Yorum yapın