Küfür Kuşuna Yem Olmayalım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Küfür Kuşuna Yem Olmayalım


Geçtiğimiz günlerde Papa’nın Ermenilere soykırım uygulanmıştır açıklamasından sonra şimdi de Avrupa Parlamentosunda oy çokluğu ile Ermeni Tasarısı kabul edildi. AP genel kurulundaki oylamada sembolik nitelikte olan karar metnine, Papanın destek veren açıklamaları da eklendi. Avrupa Parlamentosunun bağlayıcı olmayan bu kararında 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendirerek, Türkiye’ye geçmişiyle yüzleşmesi çağrısı yapıldı.

Türkiye’yi, soykırımı tanımaya çağıran tasarının kabul edilmesi, bizlere bir kez daha küfrün nasıl tek bir millet olduğunu göstermiş oldu. Onlar davalarında o kadar samimiler ki her fırsatta Müslümanlar aleyhinde birlik olabiliyorlar. Ama biz Müslümanlar maalesef bir türlü uyanmak istemiyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar bizler hep alttan almaya devam ediyoruz.

2008 Aralık ayında “Özür Diliyorum” başlığı altında Ermenilere yönelik bir imza kampanyası başlatılmıştı. Kampanyanın imza metni aynen şöyleydi: “1915’te Osmanlı Ermenilerinin maruz kaldığı Büyük Felaket’e duyarsız kalınmasını bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.”

İmza metninde, “Ermeni Soykırımı” yerine “Büyük Felaket” ifadesinin kullanılması, Türk halkını yanıltmak adına yapılmış bir kelime oyunuydu aslında. Bu konuda pek bilgisi olmayan halkımıza masum bir özürmüş gibi gösterilmeye çalışılan bu kampanya, aslında gizliden gizliye soykırımı kabul ettirme çabalarından başka bir şey değildi. Kampanyaya yaklaşık 32.454 kişi katılmıştı. AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın bu anlamsız kampanyaya destek vermesi o dönemde oldukça dikkat çekmişti.
24 Nisan 2014 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın 1915 Ermeni olaylarının 99. yıldönümünde, yazılı bir mesajla taziyede bulunduğunu hepimiz hatırlıyoruz. 1915 olaylarına ilişkin Ermenilere yönelik yayınlanan bu taziye mesajı, Türkiye tarihinde resmi ağızdan yapılan ilk taziye mesajıydı. Ve bu mesaj, kamuoyunda bir özür olarak algılanmıştı.

Evet, sevgili halkımız! Bizler ülke olarak ne kadar iyi niyetli olursak olalım, Ermeniler ve arkasındaki gizli aktörler, bizim kadar iyi niyetli değil! 100. Yıl kutlamaları, Ermeniler adına dünya kamuoyunda büyük kazanımlarla devam ediyor. Papanın açıklamalarını ve ardından Avrupa Parlamentosunun atağını iyi okumak gerekir. Biri dini kanat, diğeri siyasi kanat!

Haçlı ruhunu taşıyan küfür kuşu, kanatlarını gererek açmış durumdadır. Türkiye’yi yem olarak görüyorlar. Eğer özür dilersek, sonrasında tazminat ödemeye mahkûm edileceğiz. O nedenle ülke olarak alttan almak yerine dik bir duruş sergilemeliyiz. Yoksa kana susamış, küfür kuşuna yem olacağız.

Uyarmak bizden, dik durmak sizden, muvaffakiyet Allah(c.c.)’tandır.

Yorum yapın