Kürt Müslüman Olabilmek | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kürt Müslüman Olabilmek


Asım’ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek
İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.
Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar.
O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar,
Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Türkiye’miz son iki günde 16’sı asker, 14’ü polis 30 evladını daha Müminlerin gayesi Şehadet makamına uğurladı.

Şehitlerin sosyal paylaşım sitelerinde vurguladığı “Yine uyku yok, Vatan nöbet bekler” nidaları bize Efendimizin şu kutlu hadis-i şerifini hatırlatmakta;

“İki göz vardır ki Cehennem ateşi onlara dokunmaz. Biri Allah için ağlayan göz, diğeri Allah için nöbet bekleyen göz.”

Rabbimizden niyazımız Şehitlerimizin bu mertebeye ulaşmış olmalarıdır.
Barış süreci ilk başta tüm vatandaşlarımızca hoş karşılanan şiddetin, ölümlerin sona erdiğinin habercisiydi. Oysaki Münafık her daim safını belli etmediği gibi bu süreci lehine kullanan PKK’da bu süreçte silahlanmayı artırarak şuan şahidi olduğumuz manzaraları bizlere yaşakmaktalar. Bir taraftan PKK’nın takım elbiseli savunucuları, bir taraftan onlara gönül vermiş nice kimseler bugün bu olayların bir numaralı mümessilidirler.

Kürt kardeşlerimizi temsil ettiğini vurgulayan, onlara gönül vermiş Ehli İman kardeşlerimize serzenişimiz…!

Kardeşi kardeşe kırdıran, Camilere ateş eden, Camilerde cephanelik saklayan, Müslüman sivilleri öldüren, doktoru, öğretmeni, polisi, askeri, hocayı katleden, Ermenilere Fatiha okuyan, terör eylemleriyle insanlara huzursuzluk verenler mi sizin temsilcileriniz…!

Oysaki Müslüman gözü açık olandır. PKK ve yandaşlarının yapmış olduğu eylemleri Kafirin Müslümanlara oynamış olduğu bir oyun olduğunun şuuruna varmalıdır. PKK’nın ardındaki asıl elebaşlarını iyi bilmelidir. İman ve İslam salahiyetini kaybetmemelidir.

Hazreti Ömer misali; Uhud savaşında kâfir teröristlere hitaben: “Bizim ölülerimiz Cennette! Sizinkiler de Cehennemde! Diye haykırmalıdır.”

Rabbimiz Vatanımızı ve Milletimizi Kâfirin ve onun dostlarının saldırılarından muhafaza eylesin. Şehitlerimizin ardında bıraktığı acılı ailelerine sabrı cemil ihsan eylesin.

Birliğimizi daim, Vatanımızı kaim, Dinimizi baki eylesin.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın