Masum Bayraktar Hoca Efendi Yeni Projeyi Açıkladı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi Yeni Projeyi Açıkladı


Masum Bayraktar Hoca Efendi Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor Sefaköy etabında önemli konulara değindi.

Yeni bir eğitim projemiz var, eğitim kurumları sayesinde çocuklarımızı hem hafız hemde diplomasını almasını sağlayacağız, yani çift diplomalı evlatlar yetiştirme projesi, ilk dördü bitirdiğinde hem hafızlığını bitirmiş olacak hem de diploması almış olacak, bu şekilde hem okul eğitimini devam ettirmiş hem de hafızlığını devam ettirmiş olacak inşallah.

Bununla alakalı Beylikdüzünde bir yer tuttuk Mevla’m güzel çalışmalar yapmayı ikram eylesin.

Hocam bunun sebebini söyler misiniz olur ya merak edersiniz;

Biz normalde medrese çalışması yapıyoruz İstanbul ve Türkiye genelinde bir çok medrese ile çalışma yapıyoruz elhamdülillah

Ancak son zamanlarda şöyle bir sıkıntı meydana geldi, çocuğu 4 yaş 4 ay 4 günlük iken alıyoruz 3-4 ay zarfında Kur’an-ı Kerim’e geçiriyoruz. Sonra Kur’an-ı Kerim’e geçiyor, bu sefer Kur’an-ı Kerim’i hızlandırma çalışması yapıyoruz, tabi çocuğun yaşı oluyor 6, sonra diyorlar ki bize, biz bu çocuğu alıyoruz. Biz aslında bu çocuğu tam hafızlığa başlatacağız, biz bunu okula götürüyoruz diyorlar.

Otomatik kayıt sistemiyle zaten çocuğun yeri belli öğretmeni belli müdürü belli bizim elimizde yine talebe yok.

Geçen sene bu şekilde hafızlığa başlatacağımız talebe sayısı 3.000, bir önceki sene 2.500 talebemizi kaybettik, bu senede 3.500 bulur zannediyoruz.

Bu bizim senelerce içimizi yaktı o yüzden düşündük ki eğitim kurumlarımızı kendimiz açalım “Çocuk en azından bu seviyeye geldiğinde bizim yanımızda devam etsin hem eğitim kurumda okul eğitimini görsün hem de hafızlık eğitimine devam etsin, 2 senede hafız değil de 4 sene de olsun ama 4 sene sonunda hem ilkokul diploması hem de hafızlığı olsun” bu niyetlerle bu eğitim kurumlarını açıyoruz inşallah.

Eğitim kurumumuzun ismi “Efendi Özel Eğitim Kurumları” olacak inşallah.

Yorum yapın