Masum Bayraktar Hoca Efendi'den Mahmud Efendi Külliyesinin Yıkımı İle İlgili Açıklamalar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi’den Mahmud Efendi Külliyesinin Yıkımı İle İlgili Açıklamalar


İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Hoca Efendilerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Konuk Olduğu Televizyon Programında Beykoz Çavuşbaşı’nda Yıkılan ‘Mahmut Efendi Külliyesi’ İle ilgili Önemli açıklamalarda bulunarak, yıkımla ilgili 3 farklı boyutun olduğunu ancak sonuç ne olursa olsun kararın kesinlikle yıkım olmaması gerektiğinin altını çizdi.

HOCA EFENDİ YIKILAN KÜLLİYE İLE İLGİLİ KONUŞTU

08.02.2016 Pazartesini günü Beykoz Çavuşbaşın’da inşa edilen ve yapımı tamamlanmakta olan ‘Mahmut Efendi Külliyesi’nin Sabah Saatlerinde Yıkım işlemi gerçekleşmişti.

Mahmud Efendi Hazretleri Külliyesi” diye adlandırılan Külliye yapısının Yıkım tartışmalarının kamuoyunda tartışılmaya başlandığı günden itibaren Marifet derneği, İsmailağa Vakfı ve Hükümetimize Çağrılarda bulunan İsmailaga cemaati önde gelen isimlerinden masum bayraktar Hoca Efendi; konuyu “marifet derneği veya İsmailağa vakfı olarak değerlendirmenin yanlış olacağını konuya “Mahmud Efendi Hazretleri İçin Yapılan Bir Hizmet” olarak bakılması gerektiğine dikkat çekmişti

YIKIMI KABULLENMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR

Yıkımı kesinlikle kabullenemeyeceklerini ifade eden Hoca Efendi; hatalı bir kararın verildiğini belirtti.

HATALARIN ÇÖZÜMÜ YIKIM OLMAMALIYDI

Mahmud Efendi Hazretleri Külliyesi ile ilgili bir takım aşamaların olduğunu ve kabul edilebileceğini ifade eden hoca efendi; “karar ne olursa olsun yıkım olmamalıydı” diyerek şunları kaydetti.

YÖNLENDİRMELERİN ETKİSİNDE KALMAK BASİRETSİZLİK

Yıkım kararını veren yetkili mercilerin birileri tarafından yönlendirildiğini ve istişare merkezlerinin kuvvetli sağlanmadığını ifade eden Hoca Efendi “Yıkım yerine Daha İyisi Yapılması Gerekirdi” dedi.

BU YIKIM ŞAHIS HATALARININ BEDELİ OLAMAZ

Şahıs ve kurumlarının hataları neticesinde Yıkım kararına gidilmesinin büyük bir hata olduğunu ifade etti.

YIKIM PERDE ARKASINDA İSMAİLAĞA VAKFI VARDIR

Yanlış yönlendirmeleriyle Yıkım kararının ardından İsmailağa vakfının olduğunu ifade eden hoca Efendi İsmailağa vakfına hitaben “her çalışmaya engel olmak zorunda mısınız” diye sordu.

YIKIM SULTANIMIZA BÜYÜK BİR HAKARETTİR

İsmailağa vakfına kulak verilerek yapılan hareketin Efendi Hazretlerimize bir hakaret olduğunu vurguladı.

KÜLLİYE’Yİ YIKTIRMAK YERİNE SAHİP ÇIKSAYDINIZ

Yıkım için yönlendirme yapılmasının tamamen basiretsiz bir tutum olduğu ifade eden hoca efendi; yıkıma yönlendirme yerine siz sahip çıksaydınız diyerek İsmailağa vakfının yapmış olduğu hareketin ardındaki art niyete dikkat çekti.

VAKIF BİR ÜST AKILDAN TALİMAT ALIYOR

İsmailağa vakfı yetkililerinin de bir üst akıldan talimat aldığını ifade eden Hoca Efendi “artık İsmailağa vakfının cemaat adına bir meşruiyeti kalmamıştır” dedi.

15 YILDIR HERKESİ DIŞLIYORLAR

15 yıldır birlik ve beraberlik adına kucak açtıkları kişi ve veya kişiler olmadığını ifade eden hoca Efendi, araştırıldığınızda göreceksiniz diye konuştu;

SESSİZ KALAN HOCALARIN SAMİMİYETİ ORTADA

Efendi Hazretlerimizin Adına Yapılan Külliyenin yapımı için Destek Verilmesi gerektiği halde sessiz kalan Hocalara da Seslenen Hoca Efendi; Birlik ve beraberlik çerçevesinde Külliyenin yapının tamamlanması gerektiğini ifade etti.

MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİNİN HATRI HİÇE SAYILMIŞTIR!

Bir Takım yönlendirmelere bakarak değil, Asrın Müceddidi Mahmut Efendi Hazretlerinin Hatrı hürmetine yıkım kararı alınmaması gerektiğine dikkat çeken Hoca Efendi şunları aktardı.

FM TV ANA HABER HER GÜN 18.30’DA

www.fmtv.com.tr

Yorum yapın