Mekke'de Saldırıya Uğrayan Hocalar Yurda Döndü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Mekke’de Saldırıya Uğrayan Hocalar Yurda Döndü


25 Nisan akşamı Mekke-i Mükerreme’de KIYAM-DER mensuplarının saldırısına uğrayarak ağır şekilde yaralan Fatih Medreseleri Vakfı Hocaları Can Güvenliği gerekçesiyle Götürüldükleri Medine’den Dün Akşam Saatlerinde İstanbul’a Ulaştırıldılar. Havalimanında basın açıklaması yapan Yaralılar ve Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar hocaefendi yaptıkları açıklamada “öldürme teşebbüsü ile çok şiddetli bir saldırıya maruz kaldıklarını” ifade ettiler. medya ve haberlerde “cemaatler kavga mekke’de etti” yönünde çıkan haberlerin yanlış olduğunu ifade eden hocaefendi; “bu olay kavga değil, kasti saldırıdır” diyerek İsmailağa cemaati mensubu hocaların saldırıya uğradına dikkat çekti.

Fatih Medreseleri Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi, “cemaatler umre’de kavga etti” iddialarıyla ilgili bunun bir kavga değil, ismailağa cemaati mensubu hocalarına karşı yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi.

Umre vazifesi için Mekke-i mükerreme de bulundukları sırada Emre altunkum ve Mehmet Emin Demir adlı şahısların  yetkisi altında olan KIYAM-DER üyeleri tarafından saldırıya uğrayan İsmailağa Cemaati Mensubu Fatih Medreseleri vakfı hocaları güvenlik gerekçesiyle geçtikleri medine’den 28 nisan akşamı Türkiye’ye döndüler.

Mekke’de uğradıkları saldırı sonucu ağır yaralanan umrecileri 500 kişilik bir grup Atatürk havalimanında karşıladı.

Saldırıyı yapan KIYAM-DER üyelerini sloganlar ve dövizlerle protesto eden ismailağa cemaati mensubu grup her yıl aynı saldırıları yapan KIYAM-DER üyelerinin durdurulması için “ismailağa’daki paraleller temizlensin” “Terör yuvası KIYAM-DER kapatılsın” “Mekke Saldırganları Tutuklansın” “çocuklara, kadınlara ve hocalara kalkan eller kırılsın” dövizleri açarak tepki gösterdiler.

KJ – KESİNLİKLE KAVGA DEĞİL, HUNHARCA SALDIRI

Atatürk havalimanı çıkışında olay ile ilgili basın açıklaması yapan Fatih Medreseleri Vakfı başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi “Mekke’de son derece vahşi bir saldırıya uğradıklarını dile getirerek şunları söyledi;

Geçtiğimiz yıllarda da KIYAM-DER üyelerinin Fatih Medreseleri Vakfına defalarca fiziki saldırılarda bulunduğunu bu konudan dolayı türk mahkemelerince cezaya çaptırıldıklarını ifade eden hocaefendi; “KIYAM-DER üyelerinin ceza almamak için saldırıyı mekke’de yaptıklarını ve olay medyaya yansıyınca cezadan kurtulmak için bir takım yalanlarla medyayı yanlış yönlendirdiklerini” söyledi.

Yorum yapın