Memnun Değiliz Fırsatı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Memnun Değiliz Fırsatı


dsc_0002

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde teravih öncesi sohbet organizesi düzenledi.

 

Sohbette Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Oruç ibadetinin ne kadar kıymetli ve büyük bir ibadet olduğunu bu Ramazan daha iyi anlaşıldığını çünkü dünyada Müslümanlar sıkıntı içinde iken aynı anda açlık ve susuzluk çeken insanımız diyor ki hocam bu Müslüman kardeşlerimiz ne sıkıntılar çekiyor hep dua ediyoruz diyor. Aslında daha önceden de duyuyordu Müslümanlara yapılan zulmü fakat tesiri olmuyordu, işte bugün bunu yaşayarak görüyoruz ki anlamak için yaşamak gerek ne olur lütfen oruç sayesinde Müslümanların çektiği açlığı anladık ama onların çektiği zulmü anlayıp ibret alıp toparlanmak için aynı zulmü yaşamayı beklemeyelim.

 

Şuurlu bir Müslüman olarak aşikâr işlenen yanlışlara haramlara karşı memnun olmadığınızı belli edelim bu hareket insanlara bağırıp çağırma anlamına gelmez, ama en azından ben bu hareketi tasvip etmiyorum diyebilmek veya belli etmektir diğer türlü haramlar normalleşe normalleşe Hz. Ömer’in dediği gibi “inandığınız gibi yaşamazsanız yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız” ifadesiyle muhatap olunur ki, Mevlam cümlemizi özelliklede gençliğimizi muhafaza etsin.

 

Diğer taraftan 12 Ağustos’ta Abdi İpekçi’de yapılacak olan Türkiye’nin en büyük icazet merasimine sahip çıkıp, bu bizim ihtiyacımız olan çalışma deyip çoluk, çocuk, eş, dost, akraba hep beraber Abdi İpekçi de yapılacak olan büyük Kur’an merasimine gelerek biz bu gidişattan günah ve haramlardan razı değiliz deyip, “Ya Rabbi! Biz isyankar bir gençlik değil bu merasimdeki gibi razı olduğun bir gençlik istiyoruz” diyeceğiz.

 

Bu minvalde Kur’an’a gönül veren, vermeyen herkesi 12 Ağustos 2012 Pazar günü saat 14.00’da Abdi İpekçiye bekliyoruz inşallah diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın