Mesut Özdemir Hoca'nın 16.01.2015 Tarihli Cuma Sohbeti ve Hutbesi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Mesut Özdemir Hoca’nın 16.01.2015 Tarihli Cuma Sohbeti ve Hutbesi


Fatih Medreseleri Genel Merkez Binası içerisinde bulunan Medine Mescidi’nde bu hafta Cuma Sohbeti  Mesut Özdemir hocamız tarafından gerçekleştirildi.

Mesut Özdemir Hoca’nın Sohbetinden;

Arabanın lastiği patlasa tamirciye götürürsün, tamirci alır tekerleği suya sokar, patlak yerine fitil takar, tekrar suya sokar lastikle uğraşır durur, sende ya sen ne yapıyorsun benim arabamın lastiğine demezsin. Neden çünkü aman sağlam kontrol etsin de lastik de başka kaçak patlak varsa bulsun diye sesini çıkarmaz öyle izlersin.

Peki arabanın lastiğinde bu kadar kaçak var mı yok mu diye bu kadar uğraşırsın da, dininde, İslamiyetinde, ilmihal bilgilerinde kaçak var mı noksan var mı bunun için neden kontrol etmezsin, neden uğraşmazsın, neden bir hocanın önüne diz çöküpte, hocam şu orucu bana anlat orucu neler bozar, farzları nelerdir, mekruhları nelerdir diye neden sormazsın?

Ecdadımız Osmanlı Kur’an-ı Kerim’e büyük hürmet etmişlerdir.

Osmanlı Medreselerinde giriş kapıları alçaktır, Ya Osmanlı da  insanlar heybetli insanlardı, iri yarı adamlarda bu kapılar niye böyle ufak dersin. Medreselerin, tekkelerin giriş kapılarını ufak yaparlardı ki, girerken eğilesin diye, eğilmeyi öğren, böle dik dik gezme diye!

Fatih Sultan Mehmet Hazretleri kâğıt yapılan fabrikanın suyunu, lağım suyunu karıştırmamıştır. Sebebi o yapılan kâğıtlara Kur’an yazılıyor diye, Kur’an yapılan kâğıtların artığını bile lağım suyunu karıştırmamıştır.

Osmanlı’nın yapmış olduğu duvarlarda ufak ufak delikler olur, kimileri arkadaki topraktan su aksın diyedir, kimileri de  yoldan bir kağıt parçası, bir Kur’an parçası gibi şeyler gördüğün zaman kağıda hürmeten  yerde kalmasın yükseğe konulsun diyedir.

Böyle bir devletin torunuyuz Elhamdülillah, onlara yakışır olmayı Mevla cümlemize nasip eylesin.

Eğer Mevla’yı sevdiğinizi iddia ediyorsanız, Peygamberine tabi olun!

Bir Müslüman örneği ve önderi olan Peygamberine tabi olacak, onun ölçülerine göre yaşayacak, peygamberin yüzünü güldüren işler yapacak.

Eğer Allah’ı seviyorsan, Allah’ında seni sevmesini istiyorsan o zaman bunları yapacaksın.

Hendek savaşında Efendimiz (s.a.v) bastonu ile  yaklaşık 4 buçuk km. hendeğin kazılacağı sınırları çizdi ve bu çizginin olduğu yerden kazın buyurdu, Sahabe Efendilerimiz başladılar kazmaya çok büyük bir taş çıktı. Taşı kıramadılar, dediler ki bu taş kırılmaz taşın etrafından dolaşalım. Sahabe ayağa kalktı, Rasulullah Efendimiz buraya çizdi başka yeri kazamayız olmaz dediler. Rasululah nereyi çizdiyse biz o çizgiden dışarı taşamayız dediler o taşı kırdılar öyle geçtiler.

Rabbim onların Peygamberimize olan teslimiyetini bizlere de versin inşallah.

Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki; sizden biriniz iman etmiş olmaz, Ben o kimseye, annesinden babasından, çocuklarından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe gerçek manada iman etmiş olmaz.

Bir Mümin Peygamber Efendimiz (s.a.v.) her şeyinden çok sevecek!

Adam bugün Efendimize iftira atan yayınlar düzenliyor, bir Müslüman buna müsaade etmeyecek!

Anneme söverse tokat atarım, annene babana değil Peygamberine söverse tokat atacaksın!

Her şeyden çok Peygamber Efendimizi severiz ve Efendimize bir kelime bile söylenmesinden razı olmayız!

Cuma Hutbesi

Cuma Sohbeti

Yorum yapın
  1. ENDER diyorki;

   SAYIN MESUT HOCAM AĞZINA YÜREĞİNE SALIK

  2. ERDİ diyorki;

   MAŞALLAH ALLAHIM NAZARLARDAN SAKLASIN BÖYLE DOĞRU SÖZLÜ HOCALARIMIZI

  3. YUNUS diyorki;

   MAŞALLAH ON NUMARA CUMA SOHBETİ OLDU

  4. RIFKI diyorki;

   MESUT HOCAM SOHBETİNİZE DOYUM OLMUYOR

  5. KAMİL diyorki;

   SEN NEYMİŞSİN SAYIN MESUT HOCAM. ALLAHIM SENİ NAZARLARDAN SAKLASIN AMİN

  6. HASAN diyorki;

   fatih medreselerinde. bir tane boş hoca yok bu adamlar gerçekten islam uleması olmuşlar.örneklerden bir taneside mesut hocamız

  7. musap diyorki;

   bu güzel cumamızı bizlere .değşet veen doğrularıyla anlatan sayın mesut hocamıza teşekkür ederiz

  8. MUHANMET diyorki;

   BÖYLE SOHBETE .MAŞALLAH SÜBHAN ALLAH DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY BULAMIYORUM